szombat, április 20, 2024
HomeSerie AMourinho piros és esélykihasználás: a Roma alulmaradt a Bergamóval szemben

Mourinho piros és esélykihasználás: a Roma alulmaradt a Bergamóval szemben

Vasárnap este a Roma vereséget szenvedett az Atalanta Bergamo ellen. A legjobb lehetőségek ellenére az AS gólnélküli döntetlenre végzett, és José Mourinho edzőt is elvesztette egy kiküldéssel

Rome edzője, José Mourinho három változtatást hajtott végre a HJK Helsinki elleni 2-0 után: Abraham, Celik és Smalling jött be Belotti, Karsdorp és Vina helyére. A negyedik változtatásra nem került sor. Mivel a bemelegítésre tervezett Dybala rövid időn belül visszalépett, a veterán Matic maradt a kezdőben.

Atalanta edzője, Gian Piero Gasperini a kezdő tizenegyének felét megváltoztatta az US Cremonese elleni kiábrándító 1-1-es döntetlenhez képest: Okoli, Soppy, Malinovszki, Lookman és Muriel továbbra sem léphet pályára. Helyette Scalvini, Maehle, Ederson, Pasalic és Höjlund kezdett.

Scalvini precíz, Abraham kétségbeesett

Kemény nyitószakaszban a hazaiak lendültek jobban játékba, de igazán veszélyes nem volt. Az első 30 perc szomorú fénypontja: Ütközés Demiral és kapusa, Musso között, akinek ezután el kellett hagynia a pályát (6.). Őt a veterán Sportiello váltotta, aki a 35. percben a fiatal Scalvini egy nagyon jól átgondolt távoli lövéssel megszerezte a Bergamo 1:0-ját.

Ébresztő a Giallorossi számára, akik sokkal határozottabbak voltak, és a 41. percben Abraham révén meg is volt az első lehetőségük. De az angol csak elvétette a labdát. De ez még nem volt minden: csak másodpercekkel később Ibanez nem tudta legyőzni Sportiellót, majd Abraham négy percen belül a harmadik élvonalbeli lehetőségét hagyta ki az idő leteltével, és ezzel megpecsételte a La Dea előnyét a szünetben.

Zaniolo bukik, Mourinho repül

A térfélcsere után az a pikáns csúcsjáték alakult ki, amit az ember már az elején kívánt volna. Tíz percet játszottak, amikor Zaniolo elesett Okolival szemben, és büntetőt kért (55.). Daniele Chiffi játékvezető azonban helyesen tette, hogy nem adta meg – és ezzel annyira felbosszantotta José Mourinhót, hogy néhány empatikus reklamálás után piros lapot érdemelt ki (57.).

Nem sokkal később ismét a sport került előtérbe: előbb Ábrahám mentett Celik öngólja elől a hajrában (61.), majd Ibanez egy sarokrúgás után szűken maradt le az egyenlítésről (67.). A Giallorossi ezután nyomott az egyenlítésért, de sokáig nem volt igazi esély a feszült cserékkel és sok sárga lappal tarkított mérkőzésen.

Csak a 87. percben talált egy keresztlabda a csereként beálló Shomurodovra, de ő közelről a kapu mellé fejelte a labdát. A Bergamo első idegenbeli győzelme a Románál 2019 óta így állt.

A nemzetközi szünet után az Atalanta október 2-án (18 órakor) az AC Firenzét fogadja. A Roma október 1-jén (18:00) az Inter Milant fogadja.