kedd, április 30, 2024
HomeMotorsportsMotoGP kvalifikáció Sepangban: A Ducati dominál! Bania a fél helyet megszerzi

MotoGP kvalifikáció Sepangban: A Ducati dominál! Bania a fél helyet megszerzi

A Ducati versenyzői foglalják el az első két rajtkockát Malajziában – Francesco Banjaya a pole-ban Jorge Martin előtt – Brad Binder (KTM) hetedik az első

üldözőben.
A Ducati uralta a Maláj Nagydíj kvalifikációját. A Sepang International Circuit pályán a Desmosedici az első hat pozíciót és ezzel az első két rajtpozíciót is megszerezte. A világbajnok Francesco Bagna 1:57.491 perces új körrekordjával megszerezte első pole pozícióját Barcelona óta.

„Ez egyértelműen az egyik legfontosabb fél pozícióm, ha az elmúlt versenyeket nézzük” – mondta Bagna. „A köridők kiválóak voltak. Tavaly az 1:57-es időt csodáltuk, ezúttal pedig sok versenyző 1:58 alatti időt ért el. Hihetetlen volt!

Jorge Martin a 4-es kanyarban ütközött az utolsó körben. Neki nem esett baja, de néhány perccel később Bannaya elvitte a fél pozícióját. Martin előnye már csak 0,058 másodperc volt.

„Jól érzem magam” – mondta a vizes világbajnok a bukása után. „Megvan a tempónk ahhoz, hogy harcoljunk a győzelemért. Ez a legfontosabb dolog. Csak ki kell találnunk, miért buktam, és nem szabad megismétlődnie a küzdelemben.

Enea Bastianini egészítette ki a rajtrács első sorát. Egyértelműen ez volt az idei legjobb helyezése, hiszen az olasz korábban még soha nem állt a negyedik sorban. „Hihetetlen, különösen a tegnapi nap után” – mondta izgatottan Bastianini.

„Gyorsak voltunk, de nem volt szerencsénk. Ma sikerült javítanunk, átcsoportosítottam magam, és most először állok az első sorban idén. Ez csak egy kvalifikáció, de sokat jelent nekem az idei két sérülésem után. „

Kizárólag Ducati versenyzők állnak a rajtrács második sorában. Alex Marquez, Luca Marini és Marco Besecchi a negyedik-hatodik helyen végzett. Marini a második próbálkozásánál a 9-es kanyarban kiesett.

A Ducati első számú üldözője a KTM-es Lance Brad Binder volt a hetedik helyen. A dél-afrikai 0,559 másodperccel maradt le. Fabio Quartararo (Yamaha) és Maverick Viñales (Aprilia) (Q2-es eredmény) biztosította a harmadik sorban maradó helyeket.

A 10-12. helyeket Jack Miller (KTM), Fabio Di Gianantonio (Gresini-Ducati) és Johan Zarco (Pramac-Ducati) foglalta el. „Diggia” az utolsó próbálkozásánál bukik az utolsó kanyarban

Q1: Marc Marquez elesik az előzés után

UVUVQuez (Honda) az első etapban Franco Morbidelli Yamaháját választotta, és két előzési kísérleténél is követte az olaszt. Morbidelli bosszankodott és a második próbálkozásánál megállította a gyors körét.

Végül Marc Marquez utolérte őt, és saját maga kezdte meg a gyors körét. Megelőzte Augusto Fernandezt (Tech3-GasGas) és a 7-es kanyarban megelőzte honfitársát, de néhány méterrel később Marquez a következő jobbos kanyarban kiállt.

Ezzel a hatszoros MotoGP-világbajnok számára véget ért a kvalifikáció. Marquez a 10. helyen végzett, ami a 20. rajtkockát jelentette. Az Aprilia szintén nehéz kvalifikációs tréninget teljesített, Viñales

kivételével.

Aleish Espargaro feljött a harmadik helyre. Az RNF párosa, Raul Fernandez és Miguel Oliveira a nyolcadik és kilencedik helyen végzett. Paul Espargaro (Tech3-GasGas) a Q1-ben bukott, és nem tudott továbbjutni.

Di Giancantonio 1:57.823-as idejével a leggyorsabb időt érte el a Q1-ben. A kézifékkel kísérletező Bastianini a Q2-ben a második helyen végzett (Q1-es eredmény).

A Superbike világbajnok Alvaro Bautista (Ducati) a verseny végén probléma miatt feladta a versenyt. Másfél másodperccel maradt le az utolsó előtti helyről.