szombat, április 27, 2024
HomeMotorsportsMotoGP edzés Misanóban: Marco Bezzecchi a leggyorsabb pénteken

MotoGP edzés Misanóban: Marco Bezzecchi a leggyorsabb pénteken

Újabb körrekorddal a VR46 versenyzője átvette a vezetést – A KTM tesztpilótája, Dani Pedrosa új karbonvázzal versenyez – Stefan Bradl új Hondával

A helyi hős Marco Bezzecchi (VR46-Ducati) zárta a leggyorsabban a MotoGP San Marinó-i futamának edzésnapját. Az olasz 1’30.846-os körrekordot állított fel a Misano World Circuit Marco Simoncelli pályáján. Maverick Vinales (Aprilia) és Dani Pedrosa (KTM) révén három különböző márka is képviseltette magát a Top 3-ban.

Napsütés és 44 Celsius-fok körüli aszfalthőmérséklet mellett kezdetben a gumikkal való munkára és a versenytempóra összpontosítottunk. A többség a kemény első gumival autózott. Hátul inkább a közepes gumit választották, de néhányan kipróbálták a lágy hátsó abroncsot is.

A hangsúly a három wildcard versenyző munkáján is volt. Stefan Bradl Hondája új futóművet, más formájú kipufogót és az ülés alatti tömegcsillapítót kapott, hogy több tapadást találjon a hátsó kerékre.

A KTM új technológiai utat tört be. Pedrosa mindkét RC16-osának karbon váza volt. Az ígéretes tesztvezetések után a KTM most a versenyzésben is ki akarja próbálni ezt az új technológiát. A köridők versenyképesek voltak.

Michele Pirro Ducatija nem mutatott nagy optikai újdonságokat. Francesco Bagnaia és Jorge Martin (Pramac) ismét az új légterelőkkel motoroztak az első villa jobb és bal oldalán. Márkatársaik nem.

A Yamaha táborában Fabio Quartararo visszatért a régi, kisebb szárnyakkal és hátsó szárnyak nélküli burkolathoz, ahogy Barcelonában is tette, míg Franco Morbidelli a nagyobb elemekkel ellátott frissített változatot vezette.

Az utolsó 20 percben lefutott kvalifikációs próbák előtt Martin 1’31.416-tal vezette az időmérőt Pedrosa, Bezzecchi és a Vinales-Raul Fernandez (RNF) Aprilia duó előtt.

A versenyre való felkészülés nem sikerült optimálisan a barcelonai győztes Aleix Espargaro számára, aki csak az utolsó előtti helyen végzett az Aprilia RS-GP-vel. Nem volt elégedett az egyensúlyával és csattogása volt, mert Misano sokkal több tapadást kínál, mint Barcelona.

Tizenkét perccel az időmérő vége előtt Jack Miller (KTM) az első szabadedzéses körén a 3-as kanyarban bukott, mert csattogott. A többi versenyzővel ellentétben az ausztrál a lágy első gumit választotta az időmérő edzésre, míg a többiek a legkeményebb opcióval maradtak.

Marquezt Pedrosa húzza

Amikor mindenki befejezte az első kvalifikációs kísérletét, Vinales vezette az időmérőt az akkor új körrekordnak számító 1:30.972 perces idővel. A döntés a második próbálkozások utolsó perceiben született meg.

Bezzecchi az utolsó körén 1:30.972 perces új körrekordot égetett az aszfaltba. Vinales már nem tudott kontrázni, és 0,126 másodperccel kellett beismernie vereségét. Pedrosa idei második pénteki versenyét a harmadik helyen zárta.

Martinnal és Luca Marinivel (VR46) újabb két Ducati-pilóta volt az első 5-ben. Valentino Rossi a bukótér mögül figyelte az eseményeket, és örömmel látta mindkét VR46-os pilótát az első 5-ben.

Marc Marquez (Honda) hagyta, hogy egykori csapattársa, Pedrosa a második próbálkozásnál körbehúzza a pályán, és megszerezte a hatodik helyet. A tavalyi győztes Bagnaia a fájdalmai ellenére a hetedik helyre lépett előre a végén.

A további Q2-es helyeket Alex Marquez (Gresini-Ducati), Brad Binder (KTM) és Raul Fernandez szerezte meg. Az utolsó percekben Raul Fernandez, Pol Espargaro (Tech3-GasGas) és Aleix Espargaro bukott, mindannyian az utolsó szektorban.

19 versenyző végül egy másodpercen belül volt egymáshoz képest. Nem jutott be a Q2-be a Yamaha. Quartararo és Morbidelli a 13. és 14. helyen végzett pénteken, mindketten nyolc tizedmásodperccel maradtak el Bezzecchi új körrekordjától.

Bradl a 15. helyen végzett pénteken az új RC213V-vel. A mezőny végén a Rins-t helyettesítő Takumi Takahashi végzett. A japán versenyző öt másodperccel maradt le. Ez azt jelenti, hogy az LCR Honda pótpilótája egyelőre nem kvalifikálná magát.

A kvalifikáció szombaton 10:50-kor kezdődik. A 13 körös sprintet holnap 15:00-kor rendezik