szombat, április 20, 2024
HomeMotorsportsMotoE Mugello 2022: Dominique Aegerter megszerezte szezonbeli második győzelmét

MotoE Mugello 2022: Dominique Aegerter megszerezte szezonbeli második győzelmét

UPDATE: Dominique Aegerter nyerte a MotoE szombati futamát az Olasz Nagydíjon – a svájci versenyző tovább növelte előnyét a világbajnokságban

Második MotoE szezongyőzelmem sorozatban! Miután Dominique Aegerter (IntactGP) megnyerte a második futamot Le Mans-ban, a svájci a mugellói első futamot is megnyerte. Aegerter szerezte meg a győzelmet Olaszországban Matteo Ferrari (Gresini) és Andrea Mantovani (RNF) előtt (versenyeredmény).

UPDATE, 19:35: Mantovanit visszamenőlegesen kizárták, mert elektromos motorjának abroncsnyomása az előírt határérték alatt volt.

A versenyt hatról öt körre rövidítették. Az esőcseppek miatt esős versenynek nyilvánították. Ennek ellenére mindenki slickekkel indult, mivel a pálya száraz volt. Amíg a „San Donato” pole setter Aegertert két lovas nem gyorsította le.

Kevin Zannoni (SIC58) átvette a vezetést a Ferrari és Aegerter előtt. A svájci az első kanyarokban egy pozíciót is elvesztett Niccolo Canepával (RNF) szemben, így az olaszok háromszoros előnyre tettek szert.

De a „Scarperia”-ban hirtelen káosz alakult ki, és Aegerter az első kör végén az élen állt. Eric Granado (LCR) pozícióba került, és a második körben megelőzte Aegertert. A duó mögött a Ferrari megőrizte harmadik helyét, és maradt is.

A 3. körben Aegerter megtámadta Granadót, és ismét átvette a vezetést. De a hosszú egyenesben – a Moto3-hoz hasonlóan – nagy szerepet játszott a szélárnyék. Aegertert a Ferrari, Marc Alcoba (Aspar) és Granado előzte meg. Egy körrel később megfordult.

Aegerter kihasználta a szélárnyékot, és befékezte magát a „San Donato” belső oldalára, majd vissza az élre. Ezzel a svájci az utolsó körre az élről vágott neki. Ennek eredményeként Aegerter hibátlan maradt, és nem engedett semmilyen támadást a Ferrari részéről.

A svájciak néhány méterrel a célegyenesbe fordultak. Ennyi elég volt! Aegerter 0,033 másodperccel a Ferrari előtt haladt át a célvonalon, és második MotoE-szezonbeli győzelmét ünnepelhette. „Fantasztikus, hogy ismét nyertem” – ujjongott Aegerter.

„Azt hiszem, most összesen hetet nyertem zsinórban, öt Supersport- és két MotoE-futamot. Ez persze hihetetlen, de ma nem volt könnyű. Szitáló eső esett a rácson. „

„De öt perccel a rajt előtt hirtelen azt mondták, hogy slickeket kell használnunk. Nem tudtuk pontosan, hogy mennyire lesz vizes a pálya. Az utolsó körben sikerült egy támadás, és ismét 25 pontot szereztem. Ma eléggé felment a pulzus.”

Granado a pályán a negyedik helyen szorosan lemaradt a dobogóról. Ennek eredményeként Aegerter kezdetben 20 pontra növelte előnyét a brazil előtt a világbajnokságon. Mantovani kizárása és Granado P3-ba kerülése után 17 pont.