петък, април 19, 2024
HomeMotorsportsMotoE Mugello 2022: Доминик Егертер с втора победа за сезона

MotoE Mugello 2022: Доминик Егертер с втора победа за сезона

ДОПЪЛНИТЕЛНА ДЕЙНОСТ: Доминик Егертер спечели съботното състезание от MotoE за Голямата награда на Италия – швейцарецът увеличи преднината си в Световната купа

Втора поредна победа в MotoE! След като Доминик Егертер (IntactGP) спечели второто състезание в Льо Ман, швейцарецът спечели и първото състезание в Муджело. Айгертер спечели победата в Италия, изпреварвайки Матео Ферари (Gresini) и Андреа Мантовани (RNF) (резултат от състезанието).

ДОПЪЛНИТЕЛНА ДЕЙНОСТ, 19:35: Мантовани беше дисквалифициран със задна дата, тъй като налягането в гумите на неговия електрически мотоциклет е било под предписаната граница.

Състезанието беше съкратено от шест на пет обиколки. Заради дъждовните капки състезанието беше обявено за дъждовно. Въпреки това всички стартираха със сликове, тъй като пистата беше суха. До „Сан Донато“ полюсът Аегертер беше изпреварен от двама състезатели.

Кевин Занони (SIC58) излезе начело пред Ferrari и Aegerter. Швейцарецът също загуби позиция от Николо Канепа (RNF) в първите няколко завоя, което направи тройната преднина на италианците.

Но в „Скарперия“ изведнъж настъпи хаос и в края на първата обиколка Егертер вече водеше. Ерик Гранадо (LCR) зае позиция и изпревари Егертер във втората обиколка. Зад дуото Ферари запази третото място и остана на върха.

На 3-ата обиколка Егертер атакува Гранадо и отново пое лидерството. Но слипстриймът изигра голяма роля на дългата права – сравнима с тази в Moto3. Егертер бе изпреварен от Ферари, Марк Алкоба (Aspar) и Гранадо. Една обиколка по-късно тя се обърна.

Егертер се възползва от слипстрийма и със спирачки си проправи път към вътрешната страна на „Сан Донато“ и се върна в челото. С това швейцарецът започна последната обиколка начело. В резултат на това Егертер остана безупречен и не допусна никаква атака от страна на Ferrari.

Швейцарецът се завъртя на финалната права с няколко метра аванс. Това беше достатъчно! Егертер пресече финалната линия с 0,033 секунди пред Ферари и отпразнува втората си сезонна победа в MotoE. „Фантастично е да спечелим отново“, радва се Егертер.

„Мисля, че вече съм спечелил общо седем поредни победи – пет състезания в клас Supersport и две в MotoE. Това, разбира се, е невероятно, но днес не беше лесно. На решетката имаше дъжд. „

„Но пет минути преди старта изведнъж ни казаха да използваме сликове. Не знаехме точно колко мокра ще е пистата. В последната обиколка успях да атакувам и отново спечелих 25 точки. Днес пулсът се повиши доста.“

Гранадо за малко не се качи на подиума на пистата и остана четвърти. В резултат на това Айгертер първоначално увеличи преднината си пред бразилеца в Световната купа на 20 точки. След дисквалификацията на Мантовани и изкачването на Гранадо до P3, резултатът е 17 точки.