csütörtök, május 16, 2024
HomeMotorsportsMotoE döntő Misano: A Ferrari legyőzte a Casadei - Aegerter a negyedik...

MotoE döntő Misano: A Ferrari legyőzte a Casadei – Aegerter a negyedik helyen

Matteo Ferrari és Mattia Casadei izgalmas párharcot vívott a MotoE utolsó futamán – Dominique Aegerter alig maradt le a dobogóról

Matteo Ferrari megnyerte a 2022-es MotoE szezon utolsó versenyét. A Gresini versenyzője a szombati futam győztesével, Mattia Casadei-vel (Pons) folytatott párharcban az utolsó körben győzött, így Mugello után második győzelmét szerezte meg a szezonban. A harmadik Eric Granado (LCR) lett.

Dominique Aegerter (IntactGP), akit tegnap MotoE-bajnokká koronáztak, a negyedik helyen éppen lemaradt a dobogóról. A harmadik helyezettől 0,419 másodperc választotta el.

A nyolc körös rajtot Casadei döntötte el, aki megelőzte a pole pozíciót megszerző Aegertert, és az első kanyarba az élen hajtott be. Aegerter megtartotta a második helyet, Granado a harmadik volt, de a futam első felében kicsit engednie kellett.

Aegerter volt kezdetben az egyetlen, aki követni tudta Casadeit. Az ötödik kör végén a svájci támadásba lendült, és a 14-es kanyarban elment mellette. De már a következő körben Casadei visszavette a vezetést. Aegerter próbált lépést tartani, de hátulról egyre nagyobb nyomás alá került.

Mert Granado ismét utolérte. A Ferrari is megindult a vegyes kezdés után, és fokozatosan felzárkózott.

Az utolsó kör Aegerter számára egy hibával kezdődött, ami a negyedik helyre és a dobogóról való lecsúszásig taszította. A győzelemért folytatott küzdelem Casadei és a Ferrari között dőlt el. Három kanyarral a futam vége előtt a Ferrari támadást indított, és elment mellette.

Casadei ellentámadása az utolsó kanyarban kudarcba fulladt, mivel a Ferrari jobban gyorsult. A célban alig két tized választotta el őket egymástól. Az első négy helyezett mindössze egy másodpercen belül volt. Jordi Torres (Pons), a MotoE tavalyi bajnoka az ötödik helyen végzett.

A top 10 második felét Niccolo Canepa (RNF) vezette Miquel Pons (LCR), Alex Escrig (Tech 3), Hikari Okubo (Ajo) és Kevin Zannoni (SIC58) előtt. Az összesített értékelésben végül Aegerter nyert 34,5 ponttal Granado előtt. Ferrari (-64,5) lett a harmadik, Casadei (-71) a negyedik.

A misanói MotoE szezonzáró egyben az utolsó verseny volt az Energica gépekkel. 2023-tól a Ducati veszi át és lesz az elektromos sorozat kizárólagos szállítója.