четвъртък, май 16, 2024
HomeMotorsportsФинал на MotoE в Мизано: Ferrari побеждава Casadei - Aegerter на четвърто...

Финал на MotoE в Мизано: Ferrari побеждава Casadei – Aegerter на четвърто място

Матео Ферари и Матиа Казадей проведоха вълнуващ финален двубой в последното състезание от MotoE – Доминик Егертер едва не се качи на подиума

Матео Ферари спечели последното състезание за сезон 2022 в MotoE. Състезателят на Gresini надделя в двубоя с победителя от съботното състезание Матиа Казадей (Pons) в последната обиколка, за да спечели втората си победа за сезона след Муджело. Трети стана Ерик Гранадо (LCR).

Доминик Егертер (IntactGP), който вчера бе коронясан за шампион в MotoE, за малко не се качи на подиума и остана четвърти. От третото място го делят 0,419 секунди.

Стартът на осемте обиколки бе решен от Касадей, който изпревари водача Егертер и влезе в първия завой начело. Егертер остана втори, Гранадо беше трети, но трябваше да се отпусне малко в първата половина на състезанието.

Егертер първоначално беше единственият, който можеше да следва Касадей. В края на петата обиколка швейцарецът започна атака и премина през 14-и завой. Още в следващата обиколка обаче Казадеи си върна лидерството. Aegerter се опита да се справи, но бе подложен на нарастващ натиск отзад.

Защото Гранадо отново го настигна. Ferrari също се движеше напред след разнопосочен старт и постепенно наваксваше позиции.

Последната обиколка започна за Егертер с грешка, която го смъкна до четвъртото място и извън подиума. Битката за победата се решава между Касадеи и Ферари. Три завоя преди края на състезанието Ferrari предприе атака и мина покрай него.

Контраатаката на Казадеи в последния завой не успя, тъй като Ferrari имаше по-добро ускорение. На финала двамата бяха разделени от едва две десети. Първите четирима се разминаха само с една секунда. Жорди Торес (Pons), миналогодишният шампион в MotoE, завърши пети.

Николо Канепа (RNF) оглави втората половина на топ 10, пред Микел Понс (LCR), Алекс Ескриг (Tech 3), Хикари Окубо (Ajo) и Кевин Занони (SIC58). В общото класиране Егертер спечели с 34,5 точки пред Гранадо. Ferrari (-64,5) е трети в генералното класиране, а Casadei (-71) – четвърти.

Финалът на сезона MotoE в Мизано беше и последното състезание с машини Energica. От 2023 г. Ducati ще поеме управлението и ще стане единственият доставчик на електрическите серии.