hétfő, április 29, 2024
HomeMotorsportsMoto3 kvalifikáció Silverstone: Az újonc Diogo Moreira első pole pozíciója

Moto3 kvalifikáció Silverstone: Az újonc Diogo Moreira első pole pozíciója

KTM-es Diogo Moreira ünnepli első pole pozícióját Silverstone-ban – Izan Guevara és Ryusei Yamanaka az első sorban – a világbajnokságot vezető Sergio Garcia tizenegyedik a rajtrácson

Diogo Moreira első pole pozícióját szerezte meg a világbajnokságon a Moto3-as Moto3-as kategóriában a Brit Nagydíj kvalifikációján. A KTM újonca 2’10.951-es idővel érte el a leggyorsabb időt, ezzel szűken megelőzte Izan Guevarát (GasGas) és csapattársát, Ryusei Yamanakát.

Már az első kvalifikációs szakaszon minden a világbajnokságot vezető Sergio Garcia számára volt mindenről szól. A GasGas versenyzője lemaradt a Q2-be való közvetlen bejutásról, és 15 másik versenyzővel kellett megküzdenie a Q1 első négy helyéért, hogy visszamenőleg továbbjusson.

Garcia végül a harmadik helyen jutott tovább a következő fordulóba Riccardo Rossi (Honda), Xavier Artigas (CFMoto) és Taiyo Furusato (Honda) mellett.

Az összesített világbajnokság vezetőjének aztán semmi köze nem volt a pole-ért folytatott küzdelemhez. Garcia 0,619 másodperces hátránnyal a legjobb időhöz képest lemaradt a top 10-ből és tizenegyedik lett, míg az újonc Moreira volt az egyetlen, aki 2:11 perc alatt maradt.

Garcia csapattársa és világbajnoki riválisa, Guevara mindössze 68 ezreddel maradt el a pole időtől. Yamanaka sem volt messze mögötte, 78 ezreddel maradt el a tempótól. Rossi a negyedik helyen végzett a Q1-es söprése után, és vezeti a második sort Stefano Nepa és Deniz Öncü (mindketten KTM) előtt.

A Leopard versenyzői, Dennis Foggia és Tatsuki Suzuki a hetedik és nyolcadik helyet szerezték meg a rajtrácson. Mögöttük a Husqvarna duó Ayumu Sasakival és John McPhee-vel.