понеделник, април 29, 2024
HomeMotorsportsКвалификация за Moto3 на Силвърстоун: първи пол за новака Диого Морейра

Квалификация за Moto3 на Силвърстоун: първи пол за новака Диого Морейра

Състезателят наKTM Диого Морейра празнува първия си полпозишън на Силвърстоун – Изан Гевара и Рюсей Яманака на първа редица – Лидерът в световния шампионат Серхио Гарсия единадесети на стартовата решетка

Диого Морейра спечели първия си полпозишън в световния шампионат в квалификацията за Гран при на Великобритания в клас Moto3. Новобранецът от KTM даде най-бързото време от 2’10.951, като изпревари Изан Гевара (GasGas) и съотборника си Рюсей Яманака.

Още в първата квалификационна секция за лидера в световния шампионат Серхио Гарсия всичко беше наред. Състезателят на GasGas пропусна директното влизане в Q2 и трябваше да се бори с 15 други състезатели за първите четири места в Q1, за да продължи напред със задна дата.

В крайна сметка Гарсия се класира за следващия кръг на трето място в сесията заедно с Рикардо Роси (Honda), Ксавие Артигас (CFMoto) и Тайо Фурусато (Honda).

Лидерът в световния шампионат нямаше нищо общо с борбата за полпозишън. С изоставане от 0,619 секунди от най-доброто време Гарсия не успя да влезе в топ 10 и завърши единадесети, а новобранецът Морейра единствен се задържа под 2:11 минути.

Съотборникът на Гарсия и негов съперник в световния шампионат Гевара остана само на 68 хилядни от времето на полпозишъна. Яманака също не беше далеч назад, на 78 хилядни от темпото. Роси финишира четвърти след победата си в Q1 и оглави втора редица пред Стефано Непа и Дениз Енчъ (и двамата KTM).

Състезателите на Leopard Денис Фоджа и Тацуки Сузуки заеха седма и осма позиция на стартовата решетка. Зад тях се нареди дуото на Husqvarna с Аюму Сасаки и Джон Макфий.