szerda, május 1, 2024
HomeMotorsportsMarcel Lenerz megszerezte első Toyota pole-ját születésnapján

Marcel Lenerz megszerezte első Toyota pole-ját születésnapján

Toyota pilóta Marcel Lenerz a leggyorsabb időt érte el az ADAC GT4 Germany versenyen a Nürburgringen – Szoros mezőny, négy márka autója az első 5-ben

A szombati ADAC GT4 Germany verseny kvalifikációján a Nürburgringen igazán izgalmassá váltak a dolgok: nem sokkal az edzés vége előtt Marcel Lenerz (Piro Sports) megszerezte az első helyet a rajtrácson egy Toyota GR Supra GT4-gyel. Pontosan 1:32.044 perc alatt teljesítette a 3,629 kilométeres eifeli pályát.

Lenerz számára több oka is volt a boldogságra. Ez nem csak az első személyes pole pozíciója az ADAC GT4 Németországban, hanem az első pole pozíciója egy Toyotának az ADAC sportkocsis sorozatában. Ráadásul a hesseni ma ünnepli 25. születésnapját.

„A pole pozícióval megajándékoztam magam. Ennél jobban nem is lehetne kezdeni egy születésnapot” – ujjongott Lenerz, aki Cedric Piroval osztozik az autón. „A kvalifikáció ennek ellenére nehéz volt. A hűvös hőmérséklet miatt a gumiknak kicsit tovább tartott felmelegedni. Amikor a csúcsra értem, sajnos volt némi forgalom. De aztán megint találtam egy rést a teljes mezőnyben. Ez volt a pólus. „

A leggyorsabb kvalifikációs kör vezetésével Lenerz megkapta a Pirelli Poleposition Awardot, és ezzel összefüggésben egy gumiabroncs-utalványt is átadott. A kvalifikáció második helyezettje Nicolaj Möller Madsen és Finn Zulauf Porsche 718 Cayman GT4-je lett. Möller Madsen, aki a kvalifikáción indult, a döntőben 0,205 másodperccel maradt le az élről.

A harmadik helyen Vincent Andronaco és Leo Pichler (Allied-Racing) Porsche-ja végzett, 0,329 másodperccel lemaradva. Negyedik lett Hugo Sasse és Mike David Ortmann (Prosport Racing), 0,358 másodperccel lemaradva az Aston Martin Vantage GT4-gyel.

A top 5-öt Jan Philipp Springob és Robin Falkenbach (Team ZVO) egészítette ki a Mercedes-AMG GT4-gyel. Ez azt jelentette, hogy az első öt helyen négy márka autója szerepelt.

„Természetesen minden versenyző, aki versenyt vezet, nyerni akar. Ezúttal is ez a cél. Mindenképpen megvan hozzá a megfelelő autónk és a tempónk is. Ezért nagyon pozitívan állok a versenyhez” – mondta a pole pozíciót megszerző Lenerz, aki optimistán várja az ADAC GT4 Germany 2022-es szezonjának hetedik fordulóját.

Az ADAC GT4 Germany első futama szombaton 15:30-kor rajtol, amelyet a sport.de és az adac.de/motorsport.