hétfő, április 29, 2024
HomeMotorsportsMoto2 Sepang: Fermin Aldeguer győzött, Pedro Acosta világbajnok lett

Moto2 Sepang: Fermin Aldeguer győzött, Pedro Acosta világbajnok lett

Pedro Acosta a Moto2 történetének legfiatalabb világbajnoka lett azzal, hogy második lett Sepangban – Fermin Aldeguer stílusosan diadalmaskodott – Lukas Tulovic a bukás után nem szerzett pontot a világbajnokságban

Fermin Aldeguer stílusosan nyerte a Maláj Nagydíjat. A második helyen végző Pedro Acosta lett a 2023-as Moto2 világbajnoka. A spanyol 19 évével és 171 napjával a legfiatalabb Moto2-es bajnok, és Dani Pedrosa mögött a második legfiatalabb a középkategória történetében.

„A végén a tavalyi rossz emlékeknek köszönhettem, amikor buktam” – mondta Acosta. „Most már csak köszönetet mondok az egész csapatnak ezért a két évért. A tavalyi év nagyon kemény volt. Ez a harmadik szezonom az Ajo Motorsporttal, és egyben az utolsó. Nem akarok most sírni, de nem tudok többet mondani.”

A 17 körös futam elején a 2-es kanyarban Aldeguer és Manuel Gonzalez között érintkezés történt. Utóbbi feladta a versenyt. Tony Arbolinónak majdnem meg kellett állnia, hogy elkerülje az ütközést. Szerencsére a teljes mezőny ki tudta kerülni Gonzalezt.

Aldeguer átvette a vezetést, Acosta pedig az első kanyaroktól kezdve a második helyen állt. Őt Marcos Ramirez, Aron Canet, Celestino Vietti és Ai Ogura követte. Arbolino az első kör után hetedik volt.

A második körben a 9-es kanyarban szorosabbá váltak a dolgok. Ogura megelőzte Canet-t. Arbolino megpróbálta követni, és szintén a belső íven akadt el. Ogura hátsó kerekének és Canet oldalának ütközött. Mindhárman ülve maradtak. Arbolino azonban letért a pályáról és a 21. helyre esett vissza.

A verseny hektikus kezdete után Aldeguer három másodperccel vezetett Acosta előtt. Ramirez volt a harmadik. Aztán az élcsoport szétszakadt. Aldeguer átvette a vezetést. Acosta a második helyével bebiztosította a világbajnoki címet.

Arbolino egyre jobban felzárkózott, és a tizedik körben, a 13. helyen tért vissza a világbajnoki pontversenybe. Mivel azonban Acostának csak egy első négy helyezés kellett a kör befejezéséhez, a döntés megszületett. Arbolino végül a tizedik helyen haladt át a célvonalon.

Ezzel Acosta 77 pontos, behozhatatlan előnyre tett szert a világbajnokságban az utolsó két Grands Prix előtt (az összesített tabella felé). Alex Marquez mellett ő a második olyan versenyző a modern korszakban, aki világbajnok lett a négyütemű Moto3 és a Moto2 osztályban.

Acosta mellett Aldeguer is ünnepelt. Hét másodperces előnnyel szerezte meg szezonbeli harmadik győzelmét: „Nagyon boldog vagyok, ahogy ez a hétvége és ez a hihetetlen verseny alakult. Köszönöm az egész csapatnak, és gratulálok Pedrónak a világbajnoki címéhez.”

Az utolsó dobogós helyezésért folytatott párharc a végéig izgalmas volt. Ogura utolérte Ramirezt és nyomás alá helyezte. De Ramirez tartotta a fölényt, és megszerezte első dobogós helyezését a Moto2-ben. A díjátadón három spanyol vett részt.

Jake Dixon az ötödik helyen végzett. A további helyeken Somkiat Chantra, Sam Lowes, Joe Roberts, Albert Arenas és Arbolino végzett. Több nagy név is kiesett bukások után. Köztük volt Vietti és Canet is.

Lukas Tulovic a második körben esett ki. Továbbra is a mezőny hátsó részében vezetett, és a 24. helyen végzett. IntactGP csapattársa, Darryn Binder a szombati edzéseken balesetben megsérült, így nem tudott részt venni a versenyen.