szombat, április 20, 2024
HomeChampions LeagueMinden nyitott a visszavágóra: Disasi későn jutalmazza a Monacót

Minden nyitott a visszavágóra: Disasi későn jutalmazza a Monacót

A Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában a PSV Eindhoven döntetlent ért el Monacóban. A rangos párharcban valójában a házigazdáknak volt pályaelőnyük.

Majdnem egy félidőn keresztül alig volt veszélyes befejezés, amit megcsodálhattunk volna a Stade Louis II-ben. Közvetlenül a szünet előtt azonban a PSV Eindhoven megmutatta a Monacónak, hogy mire képes: Egy szép kombináció után az ex-Freiburg Til, az Ajax Amsterdam elleni Szuperkupa-sikerben kiemelkedő ember, az Ajax Amsterdam elleni Szuperkupa-sikerben is kiemelkedő Til passza a korábbi Gladbach- és Barcelona-játékos de Jongnál landolt, aki ügyesen tette le – ahogy Veerman a hálóba fejelt (38.).

Minamino szűken mellé lő, nincs büntető a Monacónak

Hosszú ideig a Monaco volt a jobb csapat, de nehezen találták a továbbjutást. Philippe Clement csapata, amely nem az újonc Embolóval (Gladbach), hanem a német Nübel, Jakobs és Volland, valamint az LFC újonca, Minamino kezdett, gyakran kellett megállnia a büntetőterület előtt. A korábbi liverpooli játékosnak a gyors válaszhoz is hiányzott a lába (40.). Egyébként csak Veermannak volt jó esélye egy újabb gólra, de kevéssel mellé lőtt (22.).

Amint az első félidőben, amikor egy esetleges kézbüntetőt Davide Massa játékvezető a videómonitoron látott képek ellenére sem adott meg (34., Teze kezére került a labda egy trükkös jelenetben), a hazaiak eleinte szerencsétlenek maradtak. Minamino ismét közreműködött, ezúttal a japán hagyott ki egy remek lehetőséget közelről (49.).

Til követi Minamino példáját és kihagyja a következő gólt

A második félidő kezdete ellentétben állt az elsővel. A játék sokkal többet nyújtott, újra és újra gyors tempóban jutottak előre a csapatok. Til (51.) hasonló szituációban, mint Minamino korábban, közelről lőtt kapu mellé, és csak kevéssel mellé.

A Monaco ezután nyomott az egyenlítésért, de a második félidő intenzív játékában csak Volland volt veszélyesebb (58.). Ehelyett a PSV a vége felé újra magára talált, és többször is veszélyessé vált az ellentámadásoknál. Saibari a 73. percben hajszállal maradt le a döntő gólról.

Monaco végre lecsap Jakob szabadrúgása után, de nem találja el az alumíniumot

Az AS Monaco tehát mégiscsak be tudta fejezni a mérkőzést: Disasi kihasználta a Jakob szabadrúgása utáni zűrzavart a büntetőterületen belül, és becsúszott az örömteli egyenlítő gól (80.). A PSV örülhetett, hogy maradt az 1-1, hiszen Fofana fejelt a kapufa mellé (87. perc) a monacóiaknak, akik a mérkőzés végén egyértelműen irányítottak.

A két klub közötti visszavágóra alig egy hét múlva, szintén kedden, 20.30 órai kezdettel kerül sor. Ezt megelőzően a monacóiak (a Racing Strasbourg otthonában) és a hollandok (a feljutott FC Emmen ellen) is megkezdik a nemzeti bajnoki küzdelmeket. Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság csoportkörének mindent eldöntő rájátszását augusztus 17-től játsszák.