петък, март 29, 2024
HomeChampions LeagueВсичко е отворено за втория етап: Disasi награждава Монако в края на...

Всичко е отворено за втория етап: Disasi награждава Монако в края на мача

В третия кръг на квалификациите за Шампионската лига PSV Айндховен завърши наравно в Монако. В престижния двубой всъщност домакините имаха предимство на терена.

Почти цяло полувреме на „Стад Луи II“ почти нямаше опасен финал, на който да се възхитим. Малко преди почивката обаче PSV Айндховен показа на Монако на какво е способен: След красива комбинация пасът на бившия играч на Фрайбург Тил, отличник при успеха над Аякс Амстердам за Суперкупата, попадна у бившия играч на Гладбах и Барселона де Йонг, който хитро се пласира – точно когато Веерман завърши в мрежата (38.).

Минамино пропуска малко, няма наказание за Монако

Дълго време Монако беше по-добрият отбор, но трудно намираше път към успеха. Отборът на Филип Клеман, който не започна с новото попълнение Емболо (Гладбах), а с германците Нюбел, Якобс и Воланд, както и с новото попълнение на LFC Минамино, често трябваше да спира пред наказателното поле. На бившия играч на Ливърпул му липсваше и крак за бърз отговор (40-и). Иначе само Веерман имаше добър шанс за нов гол, но пропусна да се разпише (22.).

Както и през първото полувреме, когато съдията Давиде Маса не даде евентуална дузпа за игра с ръка, въпреки че прегледа изображенията на видеомонитора (34-ата минута, Тезе беше получил топката на ръката си в сложна сцена), домакините нямаха късмет в началото. Минамино отново се включи, като този път японецът пропусна топ шанс от близко разстояние (49-и).

Тил последва примера на Минамино и пропусна следващия гол

Началото на второто полувреме беше контрастно на първото. Играта предлагаше много повече, като отборите отново и отново излизаха напред в бързо темпо. Тил (51 г.) пропусна да вкара от близко разстояние в подобна ситуация като преди това Минамино и стреля встрани.

Монако натисна за изравняване, но в напрегнатото второ полувреме само Воланд беше по-опасен (58.). Вместо това към края PSV отново намери себе си, като многократно ставаше опасен на контраатака. В 73-ата минута Саибари пропусна да вкара решителния гол на косъм.

Монако най-накрая нанесе удар след свободния удар на Якоб и не успя да уцели алуминия

Затова AS Monaco успя да добави последния щрих: Дисаси се възползва от объркването в наказателното поле след свободен удар на Якоб и вкара радостния изравнителен гол (80-и). PSV трябва да е доволен, че резултатът остана 1:1, тъй като Фофана насочи към гредата (87-ата минута) за „монегаските“, които явно контролираха ситуацията в края на мача.

Отговорният мач между двата клуба ще се състои само след седмица, също във вторник, с начален час 20:30. Преди това и „монегаските“ (в Расинг Страсбург), и „холандците“ (срещу промотирания ФК Емен) ще започнат кампанията си в националната лига. Важните плейофи за влизане в груповата фаза на висшата лига ще се играят от 17 август.