csütörtök, május 2, 2024
HomeLigue 1Kolo Muani nélkül: a PSG 45 perc alatt elintézte a Lyont

Kolo Muani nélkül: a PSG 45 perc alatt elintézte a Lyont

A Paris St. Germain negyedik mérkőzésén is veretlen maradt, és megérdemelt, 4-1-es győzelmet ünnepelhetett az Olympique Lyon otthonában. A meccs már a szünetben eldőlt, mert az OL mind hátul, mind elöl hanyag volt

A Lens elleni 3:1 után Luis Enrique, a PSG edzője nem kísérletezett, és ugyanazt a tizenegyet küldte pályára. A szurkolók hiába keresték Kolo Muanit az Eintracht Frankfurttal kötött látványos üzlet után. A csatár az átigazolási felhajtás után nem került be a fővárosiak keretébe.

Az OL még a pályára sem érkezett meg, amikor Mbappé elvégezte a büntetőt, amit kis szerencsével (Lopes kapusnak a lábán volt a labda) középre váltott (4.). Előtte Tolisso túl sokáig húzta a kapus passza után, Ugarte felszaladt, közbeavatkozott és szabálytalankodott.

A Lyon próbált gyorsan reagálni, de Kadewere középre lövési kísérletét éppen időben blokkolták. Így aztán a katasztrófa kerekedett, amikor Dembelé a jobb oldalon keresztül lendületet vett a támadásban, és a kapu elé csavart. Lopes kapus nem tudta megfogni a labdát, Hakimi pedig leporolta a lövést (20.).

Röviddel a szünet előtt egyértelművé válik

A hazaiaknak voltak ismét a legnagyobb lehetőségeik, de Cherki (30.) és Tolisso (33.) is gazdára talált Donnarummában, aki mindkétszer résen volt. A szünet előtt még rosszabbul alakultak a dolgok a figyelmetlen védelem számára. Előbb Asensio növelte 3:0-ra az előnyt egy szabadrúgással az OL kapuja felé (38.). Az első félidő hosszabbításában a spanyol adta az asszisztot Mbappéhoz. A 45 perc utáni adatokra pillantva kiderült, hogy a Lyon még eggyel több kapura lövést is leadott, mint a vendégek.

A térfélcserét követően továbbra is élénk volt a játék, de a Párizs veszített valamennyit a gólhelyzetek pontosságából. Cserébe az Olympique büntetőt kapott a VAR segítségével. Tolisso késleltette a lövést, és Donnarummának nézett ki – 1:4 (74.).

A záró szakaszban a PSG elszalasztotta a lehetőséget, hogy növelje előnyét. Sem a nyáron átigazolt Barcola, sem Mbappé nem fejezte be jó lehetőségét. Az OL a 4-1-es vereség után a tabella utolsó helyén áll, míg a PSG feljött a második helyre a Monaco mögé.

A nemzetközi szünet után a Paris St. Germain az OGC Nice ellen lép pályára – talán Kolo Muani már akkor is szerepet kap.