неделя, април 28, 2024
HomeLigue 1Без Коло Муани: PSG изпрати Лион за 45 минути

Без Коло Муани: PSG изпрати Лион за 45 минути

Париж Сен Жермен остава непобеден и в четвъртия си мач за сезона и отпразнува заслужена победа с 4:1 на терена на Олимпик Лион. Мачът беше решен още на почивката, защото ОЛ беше небрежен както отзад, така и в предни позиции.

Треньорът на ПСЖ Луис Енрике не направи никакви експерименти след 3:1 срещу Ленс и изпрати същата единайсеторка в надпреварата. Феновете напразно търсеха Коло Муани след грандиозната сделка с Айнтрахт Франкфурт. Нападателят не попадна в състава на столичани след трансферната халфова линия.

ОЛ дори не беше пристигнал на терена, преди Мбапе да изпълни дузпа, която превърна с малко късмет (стражът Лопес беше стъпил на крака му) в центриране (4). Преди това Толисо се забави прекалено дълго след пас от своя вратар, Угарте изтича, намеси се и беше фаулиран.

Лион се опита да реагира бързо, но опитът на Кадеуере да стреля към вратата от централна позиция беше блокиран навреме. Така катастрофата взе своя ход, когато Дембеле набра скорост в атаката през дясната страна и шутира пред вратата. Стражът Лопес не можа да улови топката и Хакими я прати в аут (20).

Малко преди почивката става ясно

Домкините отново имаха най-големите си шансове, но Черки (30-и) и Толисо (33-и) намериха своя майстор в лицето на Донарума, който и в двата случая беше на мястото си. Преди почивката нещата се влошиха още повече за безгрижната защита. Първо Асенсио увеличи преднината на 3:0 със свободен рейд към вратата на ОЛ (38-и). В продължението на първото полувреме испанецът даде асистенция за Мбапе. Поглед към данните след 45 минути показа, че Лион дори има един удар към вратата повече от гостите.

След смяната играта продължи да бъде оживена, но Париж бе загубил част от точността си при отбелязването на голове. В замяна на това на Олимпик беше отсъдена дузпа чрез VAR. Толисо се забави с изстрела си и изгледа Доннарумма – 1:4 (74.).

В заключителната фаза ПСЖ пропусна възможността да увеличи преднината си. Нито Баркола, който през лятото премина на друга страна, нито Мбапе завършиха добрите си шансове. OL е на дъното на таблицата след поражението с 4:1, докато ПСЖ се изкачи на второ място след Монако.

След международната пауза Пари Сен Жермен ще се изправи срещу ОГК Ница – може би Коло Муани ще се включи още тогава.