vasárnap, április 28, 2024
HomeSerie AKét bravúr biztosította az Inter elsöprő győzelmét Monzában

Két bravúr biztosította az Inter elsöprő győzelmét Monzában

Az

Inter megérdemelt, 5-1-es győzelmet aratott Monzában szombat este. A listavezető két duplázó gólban is bízhatott

Az összecsapás előtt egyértelműek voltak a szerepek, és az Inter a kezdés pillanatától kezdve nem hagyott kétséget afelől, hogy ki a favorit. A listavezetők egyenesen előre játszottak, és a tizenegyedik percben büntetőt kaptak. A VAR-nak azonban közbe kellett avatkoznia. Gagliardini karral hárította Lautaro fejesét, és a videofelvételek megtekintése után Antonio Rapuano játékvezető gyorsan a pontra mutatott. Calhanoglu biztonságosan értékesítette a pontrúgást (12′).

A Nerazzurri igazi szellemiséget vitt a játékba, és gyorsan 2:0-ra alakította az állást. Mkhitaryan és a szemfüles Dimarco játszotta középre a labdát Lautarónak, akinek csak a lábát kellett volna kivédenie (14′). A monzai házigazdák a kezdésnél teljesen fölénybe kerültek, és szerencséjük volt, hogy nem volt már 3-0 a 22. perc után, amikor Thuram ígéretes helyzetből fölé lőtte a labdát.

A hazaiak hatalmasat küzdöttek, de a semmiből jött az egyenlítés: Pessina fejelt az ex-bremer Caldirola fejese után a kapuba. A VAR azonban itt is közbelépett, eltartott egy darabig, de aztán felismerte a nagyon enyhe offside-ot. A félidei szünetre 2-0-s előnnyel vonulhatott a Milan.

Finom játék: Calhanoglu lövi a bravúrt

A szünet után pedig továbbra is az Inter irányított mindent. Az éllovasok továbbra is lendületesen játszottak, hogy korán eldöntsék a mérkőzést. Ez sikerült is nekik: Calhanoglu egy robosztus szerelést hajtott végre, aminek köszönhetően Mkhitaryan bőven helyet kapott a bal oldalon. Thuram ügyesen tette le a keresztlabdát a felfutó Calhanoglunak, aki tizenegy méterről szabadon fejelt a kapuba (60′). Egy óra elteltével eldőlni látszott ez a párharc

Lautaro is jéghideg marad

Vagy mégsem? Miután Pavard kihagyott egy nagy lehetőséget a 4:0-ra (66′), hirtelen csak 1:3 volt az állás. Darmian buktatta Dany Mota-t a büntetőterületen belül, a büntetőt pedig Pessina biztonsággal értékesítette (69′). A Monza ezután újra próbálkozott, de már nem volt igazán veszélyes a milánói vendégekre. Lautaro végül büntetőjével eloszlatta a maradék kétségeket (84′). Ez még mindig nem volt a végső gól, hiszen Thuram nem sokkal a vége előtt 5:1-re alakította az állást (88′).

A listavezető pénteken (20 óra) a Lazio Roma ellen folytatja a Szuperkupa elődöntőjét.