понеделник, април 29, 2024
HomeSerie AДве скоби осигуряват разгромната победа на Интер в Монца

Две скоби осигуряват разгромната победа на Интер в Монца

Интер постигна заслужена победа с 5:1 в Монца в събота вечер. Лидерите можеха да разчитат на двама двойни голмайстори

Ролите бяха ясни преди сблъсъка и Интер не остави никакво съмнение кой е фаворитът още от самото начало. Лидерите заиграха директно напред и в единадесетата минута им бе отсъдена дузпа. Въпреки това се наложи намесата на VAR. Галярдини отклони с ръка удара с глава на Лаутаро и след като прегледа видеозаписа, съдията Антонио Рапуано бързо посочи бялата точка. Калханоглу изпълни безопасно удара от бялата точка (12′).

Нерадзурите внесоха истински дух в мача и бързо направиха 2:0. Мхитарян и привличащият вниманието Димарко разиграха топката в центъра за Лаутаро, който трябваше само да предпази крака си (14′). Домакините от Монца бяха тотално пренапрегнати в началото и имаха късмет, че вече не беше 3:0 след 22 минути, когато Тюрам стреля с глава от обещаваща позиция.

Домакините се бореха изключително много, но излязоха от нищото, за да изравнят: Песина се разписа с глава след центриране на бившия играч на Бреме Калдирола. И тук обаче VAR се намеси, отне му известно време, но след това призна съвсем лек офсайд. Милан се оттегли на полувремето с преднина от 2:0.

Красива игра: Калханоглу вкарва гола

И след почивката Интер продължаваше да държи всичко под контрол. Първенците продължиха да играят енергично, за да решат мача още в началото. И те направиха точно това: Калханоглу направи здрава атака, която даде на Мхитарян много пространство вляво. Турам умело пусна топката към връхлитащия Калханоглу, който от единадесет метра завърши безпроблемно (60′). След час игра този двубой изглеждаше решен

Лаутаро също продължава да е леден

А може би все пак не? След като Павард бе пропуснал страхотен шанс да направи резултата 4:0 (66′), изведнъж той стана само 1:3. Дармиан събори Дани Мота в наказателното поле и Песина реализира сигурно дузпата (69′). След това Монца опита отново да се разпише, но това вече не беше наистина опасно за гостите от Милано. Лаутаро окончателно разсея всички останали съмнения с наказателния си удар (84′). Това все още не беше последният гол, тъй като малко преди края Турам оформи крайното 5:1 (88′).

Лидерите продължават участието си в полуфинала на Суперкопа срещу Лацио Рома в петък (20:00 ч.).