csütörtök, május 2, 2024
HomeSerie AKedvenc sokkolója újra lecsap: a Cagliari is bosszantja a Juvét

Kedvenc sokkolója újra lecsap: a Cagliari is bosszantja a Juvét

Az előző héthez hasonlóan a Cagliari ellen is botlott egy Serie A-s topcsapat. Az újonnan feljutott csapat ezúttal a Juventusnak okozott gondot, de nem tudta megtartani 2-0-s előnyét

A Cagliari Calcio az elmúlt hetekben bizonyította, hogy a favoritokra is rá lehet ijeszteni. Az újonnan feljutott csapat két hete legyőzte az Atalantát (1-2), múlt vasárnap pedig döntetlenre tartotta a listavezető Intert. A Derby della Capitale (0-0) után a kezdőcsapatban két változtatást eszközölt Juventus (Weah és Alcaraz McKennie és Kostic helyett) azonban nem volt igazán élesben. Az Öreg Hölgy támadásban újra és újra hibázott, lehetővé téve a hazaiak számára, hogy ellentámadásokat indítsanak.

Az első nagy lehetőség azonban nem ellentámadásból, hanem egy beadásból adódott: Zito nem találta el rendesen a labdát Dossena fejese után (27′). Marco Piccinini játékvezető a VAR jelzése után maga nézte meg a jelenetet a monitoron, majd helyesen mutatott a pontra. Bremer kinyújtott karral hárította Dossena fejesét. Gaetano nem hagyta ki a lehetőséget és a bal alsó sarokba lőtt – Szczesny a másik sarokba ugrott (30′).

Szczesny dé­jà-vu

Miután Zito röplabdája suhant el (33.), hat perccel később következett a gól karbonmásolata – csak ezúttal más gólszerzővel: Yerry Mina biztonsággal értékesítette a Szczesny által Zitónak megítélt pontrúgást (36). Mivel Vlahovics gólját nem sokkal a szünet előtt az előkészítő Chiesa közeli szabálytalanság miatt érvénytelenítették (43′), így 2-0-s

vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok.

A folytatás után megváltozott a játék képe. A Juve nagyobb nyomást gyakorolt. Ennek ellenére az Öreg Hölgynek egy beálló kellett az egyenlítő gólhoz. Vlahovic fél balról elvégzett szabadrúgása a falon tátongó résen át a hálóba repült (61′). A házigazdák ezután továbbra is nagy áldozattal védték előnyüket

Yilidz még a győztes gólt is kihagyja

A Torino kifutott az időből, és a második félidő ötödik vereségével fenyegetett. Allegri csapata azonban el tudta hárítani – még ha szerencsésen is: Dossena egy Yildiz-keresztet a saját kapujába hajlított a sípcsontjával (87′). A vendégek Yildiz révén majdnem teljesen megfordították a mérkőzést. A fiatalember azonban nem találta el a labdát (90.+5), így maradt a 2:2-es végeredmény

Mivel a Serie A-ban már biztosított a Bajnokok Ligája ötödik helye, a Juventusnak továbbra is kényelmes párnája van az első Európa Liga-helyre: tizenkét pont az előnye a Lazióval szemben, amely jelenleg hatodik a tabellán

A torinóiak kedden a Coppa Italia elődöntőjének visszavágójával folytatják a Lazio otthonában (21 óra). A Cagliari csak jövő héten lép újra pályára a bajnokságban. A feljutott csapat vasárnap a Genovához látogat