петък, май 3, 2024
HomeSerie AЛюбимият шок отново удря: Каляри също дразни Юве

Любимият шок отново удря: Каляри също дразни Юве

Както и през предходната седмица, един от най-добрите отбори в Серия А се препъна срещу Каляри. Този път новопостъпилият отбор създаде проблеми на Ювентус, но не успя да удържи преднината си от 2:0

Каляри Калчо се оказа страшилище за фаворитите през последните седмици. Новопостъпилият отбор победи Аталанта (1:2) преди две седмици, а миналата неделя удържа равенството на лидера Интер. Ювентус обаче, който направи две промени в стартовия си състав след Дербито на столицата (0:0) (Уеа и Алкарас за Маккени и Костич), не беше наистина остър. Старата госпожа отново и отново допускаше грешки в атака, което позволяваше на домакините да предприемат контраатаки.

Първият голям шанс обаче не дойде от контраатака, а от засада: Зито не успя да уцели правилно топката след удар с глава на Досена (27′). Съдията Марко Пичинини сам погледна сцената на монитора, след като VAR го посочи, и след това правилно посочи мястото. Bremer е отклонил удара на Dossena с глава с протегната ръка. Гаетано не пропусна възможността и нанесе удар в долния ляв ъгъл – Шчесни се гмурна в другия ъгъл (30′).

Де&ши;я-ву на Шчесни

След като волето на Зито профуча покрай вратата (33), шест минути по-късно последва копие на гола – само че този път с друг автор: Йери Мина безопасно реализира дузпата, която Шчесни бе отсъдил за Зито (36). Тъй като голът на Влахович беше отменен малко преди почивката заради близко нарушение на съдията-подготвителен Чиеза (43′), отборът се оттегли на почивката с 2:0

Грамата се промени след подновяването на играта. Юве упражни по-голям натиск. Въпреки това Старата госпожа се нуждаеше от засада, за да отбележи изравнителен гол. Свободният удар на Влахович от полулева позиция прелетя през пролука в стената и влезе в мрежата (61′). След това домакините продължиха да защитават преднината си с голяма саможертва

Йилидз дори пропусна да вкара победния гол

Турин изчерпаха времето си и бяха застрашени от пето поражение през второто полувреме. Все пак играчите на Алегри успяха да го предотвратят – дори и да беше щастливо спасение: Досена огъна с голлинията си кръста на Йълдъз в собствената си мрежа (87′). Гостите едва не обърнаха напълно мача на 180 градуса чрез Йълдъз. Младокът обаче не успя да уцели топката (90.+5), което означаваше, че крайният резултат остава 2:2

С петото място в Шампионската лига, което вече е осигурено в Серия А, Ювентус все още има комфортна възглавница на първото място в Лига Европа: те имат дванадесет точки преднина пред Лацио, който в момента е шести в таблицата.

Торинците продължават кампанията си във вторник с втория полуфинален мач от Копа Италия в Лацио (21:00 ч.). Каляри се завръща в действие в лигата едва през следващата седмица. Повишеният отбор ще гостува на Дженоа в неделя