csütörtök, május 2, 2024
HomeLa LigaIsmét nem győzött: Hugo Guillamon sokkolta a Barcát

Ismét nem győzött: Hugo Guillamon sokkolta a Barcát

Az egy héttel ezelőtti, listavezető Girona elleni vereség után az FC Barcelona csak egy pontot szerzett a Mestallában az FC Valencia elleni 1-1-es döntetlen alkalmával, és újabb pontokat veszített a címvédésért folytatott versenyfutásban

Az FC Barcelonának volt mit bepótolnia a spanyol bajnokság 17. játéknapján. A Girona elleni csúcsmeccs elvesztése (2:4) után a katalánok a Bajnokok Ligájában is kikaptak a Royal Antwerpen otthonában (2:3) egy sokat cserélt csapattal.

Valenciában az volt a cél, hogy ne nőjön tovább a különbség az élmezőnyhöz képest, amely a játéknap előtt már hét pont volt. Xavi erősen rotált hátul, a vereséghez képest csak Inaki Pena, Balde, Koundé és Lewandowski kezdett újra. A házigazdáknak is változtatniuk kellett – bár részben kényszerűségből. Gabriel Paulista (sárga-piros) és Guerra (piros) eltiltását töltötte a Getafe elleni 1-0-s vereségért, ami zsinórban a negyedik győzelem nélküli bajnoki mérkőzésük volt (0-1-3). Gasiorowski és Foulquier is a kispadra ült, míg Vazquez, Diakhaby, Hugo Guillamon és Yaremchuk kapott helyet Ruben Baraja edzőtől.

Inaki Pena korán hárít – Lewandowski látványos

A tizenegyedik helyezett csapat bátran kezdett, és korán majdnem meglepte a vendégeket. A Barcelona teljes védekező egysége elaludt egy bedobásnál a középpályán. Ez lehetővé tette, hogy Lopezt szabadon küldjék le a vonalra. A Barça ifjúsági játékosa visszatette Yaremchuknak, aki egyszer megfordult, és 14 méterről a jobb sarkot vette célba, de Inaki Pena (2) erős reakciója miatt nem tudta bevenni a kaput.

Nem tudta megállítani a labdát.

Az idő előrehaladtával a katalánok kezdtek több helyzetet kialakítani, de nem tudták kihasználni. Diakhaby döntő védéssel hárított Lewandowski ellen (10.), és Joao Cancelo éles keresztlabdájánál is mentett (22.). Lewandowski több mentésre kényszerítette Mamardashvilit, többek között egy oldalról leadott lövésre (28.), és Joao Felix ígéretes helyzetből leadott búvárfeje sem nézett ki jól (45+1). A szünetben gólnélküli maradt az állás egy lendületes mérkőzésen

Joao Felix megtöri a holtpontot, de Hugo Guillamon kontrázik

A szünet után folytatódtak a Barça lehetőségei: Lewandowski csak kevéssel maradt le a célról (47′), ahogy Gündogan közvetlen lövése is nem sokkal később (52′). Nem sokkal később azonban eljött az idő: de Jong álompassza után Raphinha okosan keresztbe adott a büntetőterület jobb oldalára, ahol Joao Felixnek már csak be kellett vágnia (55′). A játék ezután felpörgött. Fran Perez csúnya bosszúból szabálytalankodott Gündogannal szemben, de megúszta sárga lappal (65′).

A Valencia kissé a semmiből egyenlített a 70. percben. Hugo Guillamon a rövid időre megzavarodott katalán hátvédek ellen a kapu jobb felső sarkába pöckölte a labdát, és ezzel 1-1-re alakította az állást. A katalánok erőlködtek, de a záró szakaszban már nem tudtak olyan tiszta befejezéseket produkálni, mint korábban időnként. Így végül maradt a döntetlen, a Barça pedig ismét pontokat veszített a bajnoki címért folytatott versenyfutásban.

A Valencia kedden (19 órakor) a Rayo Vallecanóval találkozik, a Barcelona szerdán (19 órakor) az UD Almeria csapatát fogadja, mielőtt péntek éjjel (3 órakor) Texasban a mexikói CF America elleni barátságos meccsen lép pályára.