péntek, május 3, 2024
HomePremier LeagueTúl korán kapcsoltam át adminisztrációs üzemmódba: A Man City ismét elcsúszott

Túl korán kapcsoltam át adminisztrációs üzemmódba: A Man City ismét elcsúszott

A Manchester City lemaradt a bajnoki versenyfutásban az élről. Az égszínkékek 2-0-s előnyt pazaroltak el a Crystal Palace ellen: a manchesteriek csak a hosszabbításban kaptak büntetőt, így 2-2-es döntetlen született

A feljutott Luton elleni siker után, amely több mint egy hónapja az első győzelem volt a bajnokságban, Pep Guardiola sok alapemberét pihentette a sportszerűtlen belgrádi Bajnokok Ligája-mérkőzésen (3:2). A Crystal Palace ellen megfordult a szerep: ismét csak Lewis és Grealish kezdett.

A Polgárok voltak az egyetlen csapat a legjobb négyből, akik szombaton kezdtek, és természetesen előnyt akartak kiharcolni – és ez sokáig látszott is a pályán. A Liverpool elleni 2-1-es vereséghez képest öt változtatással kezdő, nagyon mélyen álló Sasok ellen a hazaiak különösen a jobb oldalon voltak veszélyesek a korai szakaszban: A jobbról érkező passzok Alvarez (5) és Rodri (16) kihagyott lehetőségeihez vezettek.

Grealish sorozatban harmadik bajnoki meccsén is betalált

A végén azonban Guardiola tizenegyese a középpályán keresztül törte meg a védőbástyát. Foden tökéletesen fordult le, és hozta helyzetbe Grealish-t (24) – a 28 éves játékos harmadik bajnoki gólját szerezte zsinórban. Mivel a középpályásnak nem sokkal a szünet előtt (41′) csak a kapu külső oldalát sikerült eltalálnia, a vendégek 1-0-s vezetéssel vonultak szünetre. A londoniak szívesen látták volna kicsit korábban a City kapusát, Edersont. A kapusnak azonban „csak” sárga lapot mutatott fel Paul Tierney játékvezető egy Matetával szembeni kihívásért (42′), valószínűleg azért, mert Ruben Dias még a labdán volt.

A második 45 perc ugyanígy folytatódott. A Polgárok, akiknek az Opta szerint az első félidőben mind a tíz szélsőjük részt vett egy-egy lehetőségben – ez rekord a Premier League-ben az adatgyűjtés kezdete (2006/07) óta -, a folytatás után is folyamatosan az ellenfél térfelén helyezkedtek.

Lewis Premier League-góllal ünnepli debütálását

Nem sokkal később jött a jutalom: miután Alvarez gólját Rodri les miatt érvénytelenítették (52′), Lewis 2-0-ra szépített (54′) – a 19 éves játékos első Premier League-gólját ünnepelhette.

A Man City ezután adminisztrációs üzemmódba kapcsolt. Egyedül Bernardo Silva járt ismét közel (62′). De a Manchester visszavágott a nagyrészt veszélytelen vendégeknek. Egy hosszú labdát követően Schlupp passzolt Matetához, aki megszerezte a hirtelen egyenlítő gólt (76′). Az Égszínkékek sorozatban hetedszer nem szereztek gólt a bajnokságban

Olise jéghideg maradt a lefújáskor

Már úgy tűnt, hogy a győzelem már nem forog veszélyben, a Palace mégis egyenlített. Foden nem vette észre Matetát a saját büntetőterületen belül, és a labda helyett az üldöző Palace-támadó lábát találta el, amikor tisztázni próbált. Az így megítélt büntetőt Olise értékesítette, ezzel beállítva a 2:2-es végeredményt (90.+5).

Ezzel a regnáló bajnok továbbra is negyedik a tabellán, és holnap hat pontra megközelítheti a listavezető Liverpoolt.

A Manchester City számára legközelebb Szaúd-Arábiába utazik a klubvilágbajnokságra. Az égszínkékek kedden az Urawa Red Diamonds ellen lépnek pályára Dzsiddában az elődöntőben (19 óra).