hétfő, május 6, 2024
HomeFootballHosszabbításban: a bilbaói Williams-testvérek kiütötték a Barcát a kupából

Hosszabbításban: a bilbaói Williams-testvérek kiütötték a Barcát a kupából

Az FC Barcelona számára a negyeddöntő után véget ért a Copa del Rey. A katalánokat az Athletic Blibao és a káprázatos Inaki és Nico Williams párosa győzte le egy lélegzetelállító párharcban

Nál rosszabbul nem is kezdődhetett volna az este a tiszteletre méltó San Mamesben az FC Barcelona számára. Mindössze 36 másodperc telt el, mire a katalánok 1-0-s hátrányban találták magukat, miután káosz alakult ki a saját büntetőterületükön. Guruzeta használta ki a zűrzavart, amit aztán a balhátvéd Balde sérülése követett, akit a 23. perc után a 17 éves Fortnak kellett lecserélnie.

Dupla találat fordította meg a meccset 36 másodperces hátrány után

A Blaugrana azonban kiheverte a sikertelen nyitószakaszt és a fizikailag nagyon is jelen lévő hazaiak pimasz hozzáállását, és nem sokkal Bode kiválása után egy jó adag szerencsével visszavágott. A 26. percben Jurij Berchiche lőtt Lewandowskira, amikor az tisztázni próbált, így a labda a lábáról a hálóba pattant – 1:1 az Agirrezabalának.

Ez azonban nem volt elég. A Barça mindössze hat perccel később megfordította a mérkőzést. Lamine Yamal indult meg szólóban az ellenfél térfelének közepén, jobbról befelé vágódott, és a katalánok közelmúltbeli történetének egyik legnagyobb góllövőjének stílusában a hosszú sarokba lőtt (32′).

Egy szórakoztató első félidőben a San Mamesnek kellett néhány perc, hogy kiheverje ezt a kettős csapást, de aztán újra előre ostorozta az Athleticot. A baszkok a lelátóról érkező energiát gólokra váltották, és a 42. percben csak hajszál híján maradtak le az egyenlítésről, amikor Sancet sarokrúgásból leadott röplabdája nem találta el Inaki Penát, akinek a másik oldalon a szünet előtti utolsó felkiáltójelet adták. Agirrezabala egy Ferran Torres-lövésnél, aki a hétvégén a Betis Sevilla elleni 4-2-es győzelem alkalmával háromszor is betalált, hosszúra mentett, és megakadályozta, hogy a vendégek kétgólos előnyre tegyenek szert a szünetben (45.+3).

Barça átaludta a második félidőt

A második félidőben megismétlődött, ami már az első 45 percben is történt: a Bilbao nyomás alatt kezdett, és korán gólt szerzett. Ezúttal Sancet révén, akit Nico Williams játszott be egy ideális keresztlabdával (49′). A dolgok nem sokkal később majdnem még rosszabbra fordultak a vendégek számára, akik ismét nem kezdtek teljesen koncentráltan, de Araujo döntő védéssel hárította Guruzeta fejesét (56′). A Blaugrana aztán a semmiből ismét közel járt a gólszerzéshez, de Lamine Yamal Agirrezabala előtt kihagyta a duplát, akárcsak korábban Guruzeta (65′).

Lamine Yamal kihagyása megpecsételi a hosszabbítást

Az összességében a baszk Oroszlánok maradtak az aktívabb és veszélyesebb csapat. Különösen Nico Williams nem tudta megfogni a Barcát, és negyedórával a vége előtt szerencséje volt, amikor a most már mindketten érintett Williams testvérek közül a fiatalabbik csak centikkel maradt le a 3:2-ről (74′). A szerencse is a házigazdáknak kedvezett nem sokkal a vége előtt. Paredes volt az utolsó ember, aki elvesztette a labdát Lamine Yamal előtt, aki már megkerülte Agirrezabalát, de aztán nem tudta a gyakorlatilag üres kapuba helyezni a labdát (86′). A mérkőzés hosszabbításba torkollott

Williams testvérek tüzelik be a Bilbaót az elődöntőbe

A 30 perces hosszabbítást ismét Nico Williams váltotta ki, aki testvére asszisztja után csak a kapu külső oldalát tudta eltalálni, Araujo döntő hárításával (96′). Úgy tűnt, hogy gólnélküli első félidő lesz, mígnem másodpercekkel az első 15 perc vége előtt Inaki Williams szabaddá vált, és egy egyest követően a kapufa mellé tolta a labdát a vonalon túlra, ezzel elragadtatásba ejtve a San Mamest (105.+2).

A Barcelonát így kihívták, de nem sikerült végig támadást indítani. Ehelyett ismét Inaki Williams volt az, aki a 113. percben kihagyta az utolsó lehetőséget, amikor egy keresztlabdát a felfutó Inaki Pena útjába fejelte. A baszk szurkolóknak egészen a mérkőzés utolsó akciójáig kellett várniuk arra, hogy teljesen felszabadultan fordulhassanak. Sancet tisztázása után a labda Inaki Williams felett átcsúszott testvéréhez, Nicóhoz, aki egy csodálatos lövéssel a külső kapufáról a hosszúba lőtt és ezzel 4:2-re alakította az eredményt, megkoronázva ezzel a kiemelkedő teljesítményét és megpecsételve a Bilbao helyét az elődöntőben (120.+1).

Az Athletic ezzel a nagy győzelemmel a háta mögött vasárnap este az FC Cadiz otthonában folytatja a bajnoki küzdelmeket, ahol Ernesto Valverde csapata fontos pontokat szeretne gyűjteni a nemzetközi helyekért folytatott harcban. Az FC Barcelona 18.30-kor az FC Villarealt fogadja.