vasárnap, május 5, 2024
HomePremier LeagueHiába volt hátrányban a szünetben a West Ham: a City hibátlan maradt

Hiába volt hátrányban a szünetben a West Ham: a City hibátlan maradt

A Premier League ötödik játéknapján ismét a Manchester City diadalmaskodott. Pep Guardiola csapata a félidőben még hátrányban volt a West Ham United ellen, de megfordította a mérkőzést és 3-1-re nyert

A regnáló Bajnokok Ligája-győztes Manchester City a Konferencia Liga-győztes West Ham Unitedet fogadta a Premier League ötödik játéknapján. Mindkét csapat erős formában mutatkozott be a nemzetközi szünet előtt. Míg a City mind a négy eddigi mérkőzését megnyerte, addig a West Ham tíz pontot gyűjtött.

A szerepek ennek ellenére egyértelműen megoszlottak. A Cityzsenek a Fulham elleni 5:1-hez képest azonnal átvették az irányítást, Gvardiol és Bernardo Silva kezdett Aké és Kovacic helyett. David Moyes, aki nemrég a feljutott Luton ellen 2-1-es győzelmet aratott, Benrahma helyett Souceket hozta be, és védekező szemléletet alkalmazott a Kalapácsosoknál.

A vendégek a kezdetektől fogva a West Ham térfelére terelték a játékot, járatták a labdát és lehetőségeket alakítottak ki. Egy szögletből Rodrigo és Dias volt a főszereplő egy többszörös lehetőségben, de Soucek válla a vonalon és Areola kettős mentése volt valami a korai vezetés ellen (7.). Haaland is veszélyessé vált, de két nagy lehetőséget is kihagyott közelről az első félidőben (15./42.).

Ward-Prowse sokkolja a Cityt

A West Ham eközben az ellentámadásokra ólálkodott – és jéghidegnek bizonyult. Doku labdavesztése után Coufal használta ki a jobb szélen keletkezett teret, és tökéletesen szolgálta ki Ward-Prowse-t, aki egy bukófejessel 1-0-s City-vezetést szerzett a szünetben (36.).

Ez az előny azonban csak rövid ideig tartott a folytatás után. Mindössze 45 másodperc telt el, mire Doku kijavította a 0:1 előtti hibáját, és megszerezte első gólját a Premier League-ben (46.).

A Cityzens nyomása pedig továbbra is nagy maradt. Csak röviddel később Alvarez egy szabadrúgással a kapufán bukott el (52.). Haaland egy oldalról leadott lövéssel kényszerítette Areolát mentésre (54.).

Kellett egy kis idő, mire a Kalapácsosok újra támadásba lendültek – de aztán igazán veszélyessé váltak. Előbb Akanji mentett az utolsó pillanatban Emerson kapujába (60.). Az ezt követő szögletből Zouma kényszerítette Edersont bravúros védésre (61.)

Silva megfordítja a meccset

De összességében továbbra is Guardiola csapata maradt a veszélyesebb. Bernardo Silva volt az, aki a 76. perc után megfordította a mérkőzést. Ezt megelőzően Aguerd kihagyott egy csip-csup passzt Alvarezről, aminek köszönhetően a portugál nem sokkal a gól előtt Areola mellett elpiszkálta a labdát (76.).

Egy dolog azonban még hiányzott a City tökéletes délutánjához. Haaland a következő nagy lehetőségét is elrontotta Areolával szemben (82.). Nem sokkal a vége előtt azonban a norvég egy lehetőséggel többet kapott, és szezonbeli hetedik góljával beállította a 3:1-es végeredményt (86.).

Mindkét csapatra most egy angol hét vár. A Citynek kedden (21 óra) a Vörös Csillag Belgráddal kell megmérkőznie az élvonalban. A West Ham csütörtökön (21 óra) szintén egy szerbiai képviselővel csap össze az Európa Ligában. A TSC Backa Topola lesz a vendég.