понеделник, април 29, 2024
HomePremier LeagueВъпреки че изоставаше на почивката в Уест Хем: Сити остава непокътнат

Въпреки че изоставаше на почивката в Уест Хем: Сити остава непокътнат

Манчестър Сити отново постигна победа в петия ден от Висшата лига. Отборът на Пеп Гуардиола изоставаше на полувремето срещу Уест Хем Юнайтед, но обърна мача и спечели с 3:1

Действащите победители в Шампионската лига Манчестър Сити гостуваха на победителя в Конферентната лига Уест Хем Юнайтед в петия ден от мачовете във Висшата лига. И двата отбора се представиха в силна форма преди международната пауза. Докато Сити бяха спечелили всичките си четири мача досега, Уест Хем бяха събрали десет точки.

Въпреки това ролите бяха ясно разпределени. Ситизънс, с Гвардиола и Бернардо Силва, които започнаха на мястото на Аке и Ковачич в сравнение с 5:1 срещу Фулъм, веднага поеха командването. Дейвид Мойс, който наскоро се радваше на победа с 2:1 над промотирания Лутън, включи Соучек на мястото на Бенрама и предприе дефанзивен подход към „чуковете“.

От самото начало гостите пренесоха играта в половината на Уест Хем, като владееха топката и създаваха шансове. От ъглов удар Родриго и Диас бяха в главните роли в многобройните шансове, но рамото на Сучек на линията и двойното спасяване на Ареола имаха нещо против ранната преднина (7). Хааланд също стана опасен, но пропусна два страхотни шанса от близка дистанция през първото полувреме (15/42-ата).

Ward-Prowse шокира Сити

Вест Хем междувременно дебнеше на контраатака – и се показа леденостуден. След като Доку загуби топката, Куфал се възползва от пространството на десния фланг и подаде перфектно на Уорд-Проуз, който вкара с глава, за да даде на Сити аванс от 1:0 на почивката (36-та минута).

Тази преднина обаче се запази само за кратко след подновяването на играта. Само 45 секунди бяха необходими, за да може Доку да поправи грешката си преди 0:1 и да вкара първия си гол във Висшата лига (46.).

Натискът на ситизънците пък продължаваше да бъде висок. Само малко след това Алварес не успя да се разпише от свободен удар в гредата (52.). Хааланд принуди Ареола да спасява с удар със странична ножица (54.).

На „чуковете“ им трябваше малко време, за да се върнат в атака – но след това станаха наистина опасни. Първо Аканджи спаси Емерсон в краен случай (60.). От последвалия корнер Зума принуди Едерсон да направи блестящо спасяване (61.)

Силва обърна мача

Но като цяло отборът на Гуардиола остана по-опасният отбор. Бернардо Силва беше този, който обърна мача след 76 минути. Преди това Агуерд беше пропуснал чип пас от Алварес, което позволи на португалеца да засече топката покрай Ареола малко преди гола (76-та минута).

Едно нещо обаче все още липсваше за перфектния следобед на Сити. Хааланд не успя да се справи и със следващия си голям шанс срещу Ареола (82-ра минута). Малко преди края обаче норвежецът получи един твърде голям шанс и вкара седмия си гол за сезона, за да оформи крайния резултат 3:1 (86.).

Два отбора сега са изправени пред английска седмица. Във вторник Сити трябва да се изправи срещу Цървена звезда Белград във висшата лига (21:00 ч.). Уест Хем също се изправя срещу сръбски представител в Лига Европа в четвъртък (21:00 ч.). Гостува TSC Backa Topola.