hétfő, április 29, 2024
HomeLa LigaHiába volt 65 percig emberhátrányban: Joao Felix pillanatára van szüksége a Barcelonának

A pozitív tendencia folytatódik az FC Barcelonánál: A Las Palmas elleni szűk 1:0-s győzelem azt jelentette, hogy a katalánok zsinórban negyedik bajnoki mérkőzésüket nyerték meg. Annak ellenére, hogy 65 percig emberhátrányban játszottak, a joker Joao Felix zseniális pillanata kellett ahhoz, hogy bezsebeljék a 20. bajnoki győzelmüket

Az FC Barcelona zsinórban tizenegyedik alkalommal maradt veretlen versenymérkőzésen, az 1-0-s győzelem pedig a negyedik volt zsinórban. A Mallorca elleni 1-0-s sikert a Napoli (3-1) és az Atletico (3-0) elleni meggyőző győzelmek követték, így bejutottak a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. Az eltiltott Xavi vezetőedző nélkül azonban a Barcelona támadójátéka alacsony lángon futott.

A Barcelona lendületesen kezdett, már öt perc után a hálóban volt a labda – de Lewandowski a gól előtt offside volt. Negyedóra elteltével a lengyel először tesztelte Valles kapust is (16′), aki nem sokkal később már a középpályára került. Nem sokkal később ismét a hálóban volt a labda, de Mateo Busquets Ferrer játékvezető ismét felismerte az offside-helyzetet – a gólszerző Raphinha (passzívan offside) nehezen tudott együtt élni ezzel a vitatható döntéssel (19′).

Valles lerántja Raphinhát a lábáról

Valles és Raphinha ezután együtt kerültek látótérbe, amikor a vendég kapus egy magas passz után kirohant a büntetőterületen kívülre, és humortalanul lerántotta a brazilt a lábáról. Az emiatt kapott piros lap a visszatérő Munirnak is a játékba került, akinek a cserekapus Aaron helyett kellett helyet csinálnia (24′).

A szünet előtt a Barcelonának két jó lehetősége is volt arra, hogy megszerezze a vezetést, de Lewandowski csak a keresztlécet találta el vállával, Raphinha pedig jobbal lőtt mellé (34., 45.). A vendégek legjobb lehetősége másodpercekkel az első félidő vége előtt Coco előtt adódott, szabadrúgása a kapu külső oldalát találta el (45.+3).

A térfélcserét követően kissé sántított a játék, mielőtt a Barcelona első cseréje megváltoztatta a mérkőzés statikáját: a mindössze három perce a pályán lévő Joao Felix a semmiből zseniálisan emelte a labdát Raphinha elé, aki Aaron fölé fejelt és ezzel 1:0-ra alakította az állást (59′).

Joao Felix négy méterről a keresztlécet találja el

Az utolsó félórában kissé akadozott a játék, mígnem Gündogan tökéletes átadást játszott Koundéhoz, aki a szélen megtalálta Joao Felixet. Utóbbinak azonban sikerült az a bravúr, hogy négy méterről a keresztlécre dübörögje a labdát – onnan az Áronra, a kapufára, majd a játékon kívülre pattant (78′).

A Barcelona még közel járt ahhoz, hogy elajándékozza a győzelmet, de Moleiro egy szép szóló után csak a kapu külső oldalát találta el – ter Stegen úgy szidta társait, mint egy baranyai veréb (87′). Végül megérdemelt, bár nem túl fényes, 1-0-s győzelmet arattak a hazaiak, akik ezzel aláhúzták, hogy a Real legfőbb riválisai.

Xavi csapatának következő mérkőzése csak április 10-én lesz, amikor a Paris Saint-Germain ellen lép pályára a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.