szerda, május 8, 2024
HomeFootballHiába vezetett: Nijmegenben szertefoszlott a PSV álma a tökéletes szezonról

Hiába vezetett: Nijmegenben szertefoszlott a PSV álma a tökéletes szezonról

Az

PSV Eindhoven szombat este korán el kellett temesse a tökéletes Eredivisie-szezonról szőtt álmát: A NEC Nijmegen otthonában a favoritok a szünet előtt és utána is eladták a meccset

A szezon 27. bajnoki mérkőzésén mégiscsak megszakadt a PSV Eindhoven szériája. Az Eredivisie szombati játéknapjának nyitányán Peter Bosz edző csapata elkerülhető 3-1-es vereséget szenvedett a NEC Nijmegen otthonában, amely nyolcadik hazai győzelmével átmenetileg még az Ajax Amsterdamot is megelőzte a tabellán, így már ötödik.

A favoritok jól kezdték a mérkőzést, és már a 20. percben megszerezték a vezetést: Lozano nem tudta legyőzni a Barcelona korábbi kapusát, Cillessent Schouten remek passza után, de Bakayoko az ötméteres területen ólálkodott, és fordulásból a bal alsó sarokba lőtt.

A hazaiak azonban korántsem nyugodtak bele a sorsukba, és igyekeztek előre nyomulni. Az első jutalom nem sokkal a szünet előtt érkezett: Veerman hibázott egy büntetőnél, amit az Ajax korábbi irányítója, Schöne a jobb felső sarokba vágott (43′).

Benitez bakizik – De Jong kihagy egy büntetőt

Bosz a szünetben lendületet akart venni, és a Bayern kölcsönjátékosát, Tillmant hozta be Lozano helyett. A lendületet azonban a Nijmegen adta meg – a vendégek kapusának jóvoltából: Benitez ártalmatlan távoli lövését Sano lábai elé tette, aki ballal a közeli sarokba fejelt (49′).

Egy óra előtt Mauro Juniornak és Pepinek kellett volna újabb lendületet adnia, de ismét a másik oldal volt az, amelyik lecsapott. Pereira tört be a jobb oldalon az alapvonalig, ahonnan az első kapufára adott keresztbe – Benitez leugrott, Sow pedig magasan a léc alá fejelt, így 3:1 lett (63′).

A PSV-nek most nagy visszatérésre volt szüksége ahhoz, hogy elkerülje története első bajnoki vereségét. Az Eindhoven azonban kihagyta a lehetőségeket – különösen de Jongot, aki a 81. percben büntetővel nem tudta legyőzni Cillessen kapust. Így maradt az 1:3

Az üldöző Feyenoord vasárnap (14.30) az Utrecht elleni hazai győzelemmel hét pontra megközelítheti a PSV-t, míg kedden (20.00) az Excelsior Rotterdam otthonában szeretne visszatérni a győzelem útjára.

Nyolcadik meccsükön a PSV-nek is sikerülhet.