сряда, май 15, 2024
HomeFootballВъпреки че поведе: мечтата на PSV за перфектен сезон се разби в...

Въпреки че поведе: мечтата на PSV за перфектен сезон се разби в Ниймеген

PSV Айндховен трябваше рано да погребе мечтата си за перфектен сезон в Ередивизие в събота вечер: На терена на NEC Nijmegen фаворитите се отказаха от играта точно преди и след почивката

В 27-ия мач от сезона в лигата серията на ПСВ Айндховен все пак беше прекъсната. На старта на мачовете от Ередивизи на Велика събота отборът на треньора Петер Бос претърпя предотвратимо поражение с 3:1 от НЕК Ниймеген, който дори временно изпревари Аякс Амстердам в таблицата с осмата си домакинска победа и вече е пети.

Фаворитите бяха започнали добре мача и още в 20-ата минута бяха повели в резултата: Лозано не успя да преодолее бившия страж на Барселона Цилесен след прекрасен пас на Схутен, но Бакайоко дебнеше в петметровата зона и стреля от завоя в долния ляв ъгъл.

Домакините обаче в никакъв случай не се примириха със съдбата си и потърсиха начин да продължат напред. Първата награда дойде малко преди почивката: Веерман беше виновен за дузпа, която бившият директор на Аякс Шьоне вкара в горния десен ъгъл (43′).

Бенитес сбърка – Де Йонг пропусна дузпа

Бош искаше да създаде някакъв импулс на почивката и вкара в игра отдадения под наем в Байерн Тилман на мястото на Лозано. Но именно Ниймеген даде тласък – с любезната помощ на стража на гостите: Бенитес постави безобиден далечен удар в краката на Сано, който завърши с левия крак в близкия ъгъл (49′).

Преди изтичането на час Мауро Жуниор и Пепи трябваше да дадат нов тласък, но отново ударът бе от другата страна. Перейра проби до основната линия отдясно, откъдето подаде към първата греда – Бенитес се гмурна и Соу завърши високо под напречната греда, за да направи 3:1 (63′).

Сега PSV се нуждаеше от страхотен обрат, за да предотврати първото си поражение в лигата. Айндховен обаче пропусна шансове – по-специално де Йонг, който не успя да преодолее вратаря Цилесен с шут в 81-ата минута. Така се стигна до 1:3

Прогонващият съперник Фейеноорд може да се доближи на седем точки от ПСВ с домакинска победа срещу Утрехт в неделя (14:30 ч.), докато във вторник (20:00 ч.) се стреми да се върне към победите в Екселсиор Ротердам.