hétfő, április 29, 2024
HomeSerie AHét perc elég az Inter számára az Udine ellen

Hét perc elég az Inter számára az Udine ellen

Az Inter Milan sokáig küzdött az Udinese Calcio ellen, aztán egy mezrángatás mindent megváltoztatott, és hét perc alatt a Nerazzurri beállította a győzelem útját

Az Inter edzője, Simone Inzaghi két változtatást eszközölt a Nápolyban 3-0-ra megnyert mérkőzés után: de Vrij és Dumfries helyére Bisseck és Bastoni érkezett, aki több mint egy hónapos sérülés után tért vissza.

Az Udine edzője, Gabriele Cioffi mindössze egy változtatást eszközölt a kezdő tizenegyben a Hellas Verona elleni 3-3-as döntetlenhez képest: Lucca kezdett a támadó középpályán a sikerért

A

Inter a kezdetektől fogva dominált, az Udine a saját kapujának védelmére koncentrált. Ez sokáig egész jól sikerült is a friuli védelemnek – egy kivétellel: a 11. percben Lautaro Martinez fejese a jobb kapufát találta el.

A játék képe nem változott: Az Inter visszaszorította az Udine-t a saját büntetőterületére, és majdnem erőfölénybe került. A Nerazzurri azonban nem igazán alakított ki komolyabb lehetőségeket, az Udine inkább a masszív védekezésével bosszantott. Egyetlen csel azonban mindent megváltoztatott

Hét perc alatt az Inter korán eldöntötte a mérkőzést

Mert a 33. percben Perez tartotta Lautaro Martinezt a büntetőterületen belül. Ez annyira egyértelmű volt, hogy Marco di Bello játékvezetőnek azonnal büntetőt kellett volna fütyülnie, és nem csak a VAR közbelépése után. Akárhogy is – hosszú percek után Calhanoglu léphetett akcióba, és biztonságosan értékesítette az 1:0-t (37′).

Ezután az Udinében átszakadtak a gátak, az addig oly erős védelem torzóvá omlott össze – Dimarco aztán egy száraz ballábas lövéssel mutatta be a blokkot (42.), Thuram pedig teljesen üresen a kapu előtt (44.).

A második félidőben kevés, vagy szinte semmi sem történt: a biztos előnnyel a háta mögött az Inter lazított, de az Udine sem robbant éppen támadó energiától.

Így telt az idő, amelyet csak számos csere szakított meg. A 69. percben aztán ismét a hálóban volt a labda. Az Udine középcsatára, Lucca azonban a befejezéskor offside volt, így a gólt jogosan érvénytelenítették.

Egy csúcspont azonban még mindig volt az Inter tarsolyában: a 84. percben Lautaro Martinez a középkörben szerzett labdát Payeróval szemben. Az Inter csapatkapitánya félpályán keresztülsétálhatott a pálya közepén, és akadálytalanul lőhetett a kapuba. Egyszerű rutin volt ez a világbajnok számára.

Maradt a 4-0 – az Inter megvédte előnyét a tabella élén a Juventus előtt, míg az Udine mélyen a pincében maradt

Az Inter jövő kedden újra pályára lép, amikor a Real Sociedaddal találkozik a Bajnokok Ligája utolsó csoportmérkőzésén 21 órakor. Az Udine vasárnap (15 órakor) a Sassuolóval csap össze.