четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie AСедем минути са достатъчни на Интер срещу Удине

Седем минути са достатъчни на Интер срещу Удине

Интер Милано дълго време се бореше срещу Удинезе Калчо, след което едно дърпане на фланелката промени всичко и в рамките на седем минути „нерадзурите“ поеха по пътя към победата

Треньорът на Интер Симоне Индзаги направи две промени след победата с 3:0 в Неапол: Бисек и Бастони, който се завърна след повече от месец контузия, замениха де Врий и Дъмфрис.

Треньорът на Удине Габриеле Чиофи направи само една промяна в стартовата единайсеторка в сравнение с равенството 3:3 срещу Хелас Верона: Лука започна в центъра на атаката за успеха

Интер бяха доминиращият отбор от самото начало, а Удине се съсредоточи върху опазването на собствената си врата. Дълго време защитата на Фриули успяваше да прави това доста добре – с едно изключение: В 11-ата минута удар с глава на Лаутаро Мартинес попадна в десния стълб.

Картината остана непроменена: Интер изтласка Удине обратно към собственото си наказателно поле и почти се възползва от правото си на игра. Нерадзурите обаче не създадоха сериозни шансове, а Удине по-скоро досаждаше със здравата си защита. Едно изтръгване обаче щеше да промени всичко

За седем минути Интер взе ранно решение

Защото в 33-ата минута Перес задържа Лаутаро Мартинес в наказателното поле. Беше толкова ясно, че съдията Марко ди Бело трябваше да свири дузпа веднага, а не чак след намесата на VAR. Както и да е – след дълги няколко минути Калханоглу получи право да действа и реализира сигурно, за да направи резултата 1:0 (37′).

Тогава язовирите в Удине се пропукаха, защитата, която беше толкова здрава до този момент, се срина в едно туловище – тогава Димарко представи квитанцията със сух удар с левия крак (42), а Тюрам напълно немаркиран пред вратата (44).

През второто полувреме не се случи почти нищо или почти нищо: Със сигурна преднина зад гърба си Интер се успокои, но и Удине не избухваше точно с енергия за атака.

И така, времето минаваше, прекъсвано само от многобройни смени. В 69-ата минута топката отново се озова в мрежата. Централният нападател на Udine Лука обаче беше в офанзива при завършването и голът правилно беше отменен.

Въпреки това Интер все още имаше едно върхово постижение в петилетката си: в 84-ата минута Лаутаро Мартинес спечели топката в централния кръг срещу Пайеро. Капитанът на Интер можеше да се разходи до средата на терена и да стреля необезпокояван. За световния шампион това беше елементарна рутина.

Резултатът остана 4:0 – Интер защити преднината си на върха на таблицата пред Ювентус, а Удине остана дълбоко в подножието

Интер се завръща в игра следващия вторник, когато от 21:00 ч. се изправя срещу Реал Сосиедад в последния си мач от груповата фаза на Шампионската лига. Удине се изправя срещу Сасуоло в неделя (15:00 ч.).