четвъртък, май 16, 2024
HomeBasketballДомашен провал за шампионите: Улм допуска първо поражение за сезона срещу Лудвигсбург

В деня на мача 5 Улм, досегашният лидер в BBL, допусна първото си поражение за сезона срещу съседния Лудвигсбург – с разлика от почти 30 точки. Раста Вехта, отборът, който получи промоция в BBL, продължава да се движи в челото на таблицата.

МХП Ризен Лудвигсбург изненадващо нанесе първото си поражение за сезона на шампионите от рациофарм Улм в баскетболната Бундеслига. Отборът на треньора Джош Кинг спечели с 99:70 (39:35) при защитаващите титлата си в събота след убедителна финална серия. Улм остава в горната група с баланс от 4-1 победи. Лудвигсбург (2-2) се намира в средата на таблицата.

Защитаващите титлата си шампиони вече са с равен брой победи в класирането с Нинерс Кемниц, EWE Баскетс Олденбург и повишената Раста Вехта, които също имат рекорд от 4-1 победи. Хемниц продължи победната си серия срещу последния в класирането Синтетикс МВС от Вайсенфелс, като саксонците спечелиха със 74-65 (31-33), което е четвъртият им пореден успех. Вехта спечели с 97:90 (79:79, 38:37) след продължения срещу баскетболния Löwen Braunschweig.

В по-нататъшния ход на петия ден от мача водещите отбори Байерн Мюнхен и Алба Берлин (и двата по 3:1) също могат да се изравнят с първенеца на групата.

Улм се срина напълно в четвъртата четвърт

Шампионите от Улм започнаха по-добре мача и след десет минути водеха с 20:14, но гостите навлизаха все по-добре в играта и на почивката вече имаха четири точки аванс. Гигантите продължиха да имат превъзходство и след смяната на краищата и увеличиха преднината си до 65:56 до края на третата четвърт. В крайна сметка блестящата последна четвърт (34:14) на Лудвигсбург осигури домакински разгром за Улм.

В последната четвърт шампионите напълно се сринаха и позволиха на съперниците си да направят серия от 15:0. Л. Ж. Фигероа беше най-резултатен за Улм с 16 точки, а Силас Мелсон вкара 20 точки за Лудвигсбург.

За Улм това не беше първото болезнено поражение срещу Лудвигсбург в близкото минало. Гигантите спечелиха шест от последните седем двубоя, в полуфиналите на BBL през 2020 г., а също и в четвъртфиналите през 2022 г. Улм не успя да се справи със съседите си.

ratiopharm Ulm – MHP Riesen Ludwigsburg 70:99 (35:39)

Най-добрият реализатор за Улм: Фигероа (16 точки), де Паула (14), Нунез (11)
Най-добри реализатори за Лудвигсбург: Мелсон (20 точки), Бюи (17 точки), Грейвс (13 точки), Люис (10 точки), Чайлдс (10 точки)