kedd, április 30, 2024
HomeNBAHartenstein és a Knicks legyőzte a Bostont

Hartenstein és a Knicks legyőzte a Bostont

A New York Knicks és Isaiah Hartenstein győzelmet csikar ki az NBA legjobb csapatától, a Boston Celtics-től. Továbbra is izgalmas a rájátszásért folyó verseny nyugaton

A New York Knicks és Isaiah Hartenstein fontos győzelmet szerzett az NBA rájátszásért folytatott versenyfutásban. A Knicks helyi idő szerint csütörtökön 118:109-re (69:48) legyőzte a Boston Celticset idegenben, ezzel sorozatban 13 hazai győzelem után először okozott hazai vereséget az NBA legjobb csapatának a New York.

A Knicks továbbra is harmadik Keleten, de sorozatban harmadik győzelmét követően már csak egy győzelemmel van kevesebb az előtte álló, második helyen álló Milwaukee Bucksnál.

A Knicks a második negyed végén egy 17-0-s futással elhúzott, és időnként 31 ponttal vezetett. Nem számított, hogy a záró periódust 18:38-ra elveszítették a vendégek. A Knicks legjobbja Jalen Brunson volt 39 ponttal. Hartenstein tizenegy ponttal, 13 lepattanóval és hat assziszttal járult hozzá a győzelemhez

Marad az izgalom nyugaton

A Golden State Warriors a Portland Trail Blazers elleni 100:92 (49:46) idegenbeli győzelmével egyelőre letaszította a Los Angeles Lakerst a kilencedik helyről a nyugati élvonalban, a két csapat jelenleg a rájátszás előselejtezőjében találkozik egymással. A vendégek az utolsó percekben egy 11:0-s futással megfordították a mérkőzést, a Warriors szupersztárja, Stephen Curry 22 ponttal, nyolc assziszttal és hét lepattanóval állt a Warriors élére.

A New Orleans Pelicans 135-123 (64-58) arányú idegenbeli győzelmet aratott a Sacramento Kings ellen, ezzel megőrizte hatodik helyét nyugaton, ami azt jelentené, hogy biztosan kvalifikálja magát a rájátszásba. A Kings továbbra is nyolcadik, de mögöttük a Warriors és a Lakers is azonos mérleggel (45 győzelem, 35 vereség) áll