четвъртък, май 2, 2024
HomeNBAХартънщайн и Никс побеждават Бостън

Хартънщайн и Никс побеждават Бостън

Ню Йорк Никс и Айзея Хартънщайн изтръгват победа от най-добрия отбор в НБА – Бостън Селтикс. Надпреварата в плейофите на Запад остава вълнуваща

Ню Йорк Никс и Айзея Хартънщайн си осигуриха важна победа в надпреварата за плейофите в НБА. В четвъртък (местно време) „Никс“ победиха „Бостън Селтикс“ със 118:109 (69:48) навън, нанасяйки първо поражение на най-добрия отбор в НБА след 13 поредни домакински победи.

Никс остават на трето място на Изток, но след третата си поредна победа имат само една победа по-малко от втория Милуоки Бъкс, който е пред тях.

Никс дръпнаха със серия от 17:0 в края на втората четвърт, като на моменти водеха с 31 точки. Нямаше значение, че гостите загубиха последния период с 18:38. Най-добрият реализатор на Никс беше Джейлън Брансън с 39 точки. Хартънщайн допринесе с единадесет точки, 13 борби и шест асистенции за победата

На Запад продължава да е вълнуващо

Голдън Стейт Уориърс изместиха Лос Анджелис Лейкърс от деветото място за момента с победа със 100:92 (49:46) като гост срещу Портланд Трейл Блейзърс на Запад, като в момента двата отбора ще се срещнат в предварителните квалификации за плейофите. Гостите обърнаха мача със серия от 11:0 в последните минути, като суперзвездата Стивън Къри поведе Уориърс с 22 точки, осем асистенции и седем борби.

Ню Орлиънс Пеликанс постигна победа със 135:123 (64:58) като гост срещу Сакраменто Кингс и запази шестото място на Запад, което би означавало, че със сигурност ще се класира за плейофите. Кингс остават осми, но зад тях са Уориърс и Лейкърс с еднакъв рекорд от 45 победи и 35 загуби.