vasárnap, április 28, 2024
HomeSerie AGonzalez arroganciája megbosszulta magát: az Inter Milan 1. lett Firenzében

Gonzalez arroganciája megbosszulta magát: az Inter Milan 1. lett Firenzében

Az Inter Milan kihasználta riválisa botlását, és Firenzében 1-0-s győzelemmel szerezte vissza az első helyet. A Nerazzurrit egy szinte hihetetlenül arrogáns büntető is segítette

Juve (1-1 az Empoli ellen) és a Milan (2-2 a Bologna ellen) is botlott szombaton, így az Inter lépéselőnybe került a címvédésért folytatott versenyfutásban. A Nerazzurrinak azonban az AC Firenzéhez kellett utaznia, ami nem könnyű feladat, de az Inter sem félt tőle, hiszen 2017. április 22. óta, azaz hat bajnoki mérkőzés óta veretlenek Toszkánában.

A Milan azonban eleinte kissé nehezen lendült játékba, részben azért is, mert a Violák lendületesen kezdtek és magukhoz ragadták a kezdeményezést. A firenzeiek nagy részben egyenrangúnak bizonyultak, de a befejezésekben gyengeségeket mutattak, és ennek következtében alig alakítottak ki tiszta helyzeteket. A legnagyobb esélye Bonaventurának volt, amikor a 34. percben nem tudta legyőzni Sommert.

Martinez megmutatja az eszét

Az Inter, amely jó tíz perc után kapta el magát és céltudatosabban cselekedett, ekkor már két jó lehetőséget is elpuskázott (Carlos Augusto, 14.; Frattesi, 33.), és Lautaro Martinez révén megszerezte a vezetést: Az argentin egy balról érkező szöglet után energikusan, de tisztességesen állta a sarat Parisi mellett a közeli kapufán, majd barát és ellenség mellett a kapuba fejelt, és ezzel 1-0-ra alakította az állást (14.).

Ez volt az állás a félidőben is, részben azért, mert Gianluca Aureliano játékvezető nem tett eleget a firenzeiek büntetőkérelmének Bastoni Ranierit ért állítólagos szabálytalansága miatt (35′) – a jelenetet a VAR is ellenőrizte

Florence-nek nincsenek ötletei

A szünet után a Milan erősebben visszahúzódott, a Firenzét akarta becsalogatni és a döntő ellentámadást indítani. Ennek eredményeként a Violák többet szereztek a játékból, de nem tudtak mit kezdeni a megnövekedett labdabirtoklással. Ennek következtében a játék egy ideig döcögött.

A 76. percben a toszkánok hirtelen nagy esélyt kaptak az egyenlítésre, miután Aureliano játékvezető VAR-beavatkozást követően büntetőt ítélt (Sommer a labda helyett ököllel találta el Nzola fejét). Gonzalez azonban nagy arroganciával értékesítette a büntetőt, rövid ideig késlekedett, mielőtt a labdát Sommer karjainak közepébe csúsztatta.

A végén egy szűk 1-0-s győzelemmel az Inter átvette a vezetést a Serie A tabelláján a Juve elleni, jövő vasárnapi San Siro-i csúcsrangadó előtt. A firenzeiek eközben jövő pénteken (20.45) a Frosinone ellen lépnek pályára