понеделник, април 29, 2024
HomeSerie AВисокомерието на Гонсалес си отмъщава: Интер Милано заема 1-во място във Флоренция

Интер Милан се възползва от подхлъзванията на съперниците си, за да си върне първото място с победа 1:0 във Флоренция. На „нерадзурите“ помогна и почти невероятно арогантната дузпа

Юве (1:1 срещу Емполи) и Милан (2:2 срещу Болоня) се бяха подхлъзнали в събота, което даде на Интер преднина в надпреварата за титлата. Нерадзурите обаче трябваше да пътуват до АС Флоренция – нелека задача, но и такава, от която Интер не се страхуваше, тъй като е непобеден в Тоскана от 22 април 2017 г., т.е. шест мача в лигата.

В началото обаче Милан изпитваше известни затруднения, отчасти защото Виола започна бодро и овладя инициативата. Флоренция се оказа равностойна в голяма част от мача, но показа слабости в завършването и съответно почти не създаде чисти шансове. Бонавентура имаше най-добрия шанс, когато не успя да преодолее Зомер в 34-ата минута.

Мартинез показва мозъка си

В този момент Интер, който се беше хванал за гушата след добри десет минути и действаше по-целенасочено, вече беше пропуснал две добри възможности (Карлос Аугусто, 14-та; Фратези, 33-та) и беше повел чрез Лаутаро Мартинес: Аржентинецът енергично, но справедливо се бе изправил срещу Паризи на близката греда след корнер отляво и след това с глава покрай приятел и враг вкара топката във вратата за 1:0 (14-и).

Такъв беше и резултатът на полувремето, отчасти защото съдията Джанлука Аурелиано не уважи исканията на флорентинците за дузпа за предполагаем фаул на Бастони срещу Раниери (35′) – сцената беше обект и на проверка от VAR

Флоренция няма идеи

След почивката Милан се оттегли по-силно, като искаше да примами Флоренция и да започне решителната контраатака. В резултат на това виолите спечелиха повече от играта, но не знаеха какво да правят с увеличеното владеене на топката. В резултат на това играта се бавеше известно време.

В 76-ата минута тосканците изведнъж получиха чудесен шанс да изравнят, след като съдията Аурелиано отсъди дузпа след намесата на VAR (Сомер беше ударил с юмрук главата на Нзола вместо топката). Но Гонзалес изпълни дузпата с голяма самонадеяност, като се забави за кратко, преди да плъзне топката в центъра на ръцете на Зомер.

В крайна сметка победата бе минимална – 1:0, с което Интер излезе начело в класирането на Серия А преди сблъсъка на върха срещу Юве на „Сан Сиро“ следващата неделя. Междувременно Флоренция ще се изправи срещу Фрозиноне следващия петък (20:45 ч.).