kedd, április 30, 2024
HomeMotorsportsFormula E Misano 1: A DS Penske mindkét pilótája a pontversenyben szombaton

Formula E Misano 1: A DS Penske mindkét pilótája a pontversenyben szombaton

Az első misanói Formula E futamon nyújtott erős teljesítménye után a DS-Penske pilótáját, Jean-Eric Vergne-t egy büntetés fosztotta meg a dobogós helyezéstől

Miután Jean-Eric Vergne már az edzéseken és a kvalifikáción is az időmérőlista élére állította a DS E-TENSE FE23-as versenyautóját, a versenyen a harmadik helyen végzett, és a hatodik helyre sorolták be. Stoffel Vandoorne, aki a 18. rajtkockából indult a versenyen, a nyolcadik helyen végzett a pontversenyben.

A japán nehéz verseny után a DS-Penske csapat a 2024-es szezon első európai futamán újra a pályán volt. Misano egy állandó versenypálya, amelyet kivételesen nem falakkal szegélyeztek. Ennek ellenére az elektromos hajtású monoposztik nem térhetnek el túlságosan a vonalvezetéstől, mivel az aszfalt másik oldalán fű vagy kavics található, ami ugyanolyan pusztító lehet az autók számára.

Ez a bajnokság számára szokatlan felállás nem hathatja meg a versenyzőket, és a DS Penske két indulója hamar otthon érezte magát. Péntek délután, tiszta, de kissé felhős égbolt alatt a két DS E-TENSE FE23-as gyorsan megtalálta a ritmust, és megszerezte az első és második helyet (Vergne vezetésével). Szombat délelőtt ismét „JEV” volt az, aki a második edzésen a leggyorsabb időt autózta, Vandoorne pedig szorosan mögötte, az ötödik helyen végzett.

„Az elmúlt néhány futam megmutatta, hogy a 10. szezon a legmagasabb szinten zajlik” – mondta Vandoorne az első futam előtt. „Tokió után továbbra is nagyon keményen dolgoztunk, mert tisztában vagyunk az erősségeinkkel és a lehetőségeinkkel, hogy elérjük a céljainkat. Robert Schwarzman is megmutatta ezt a potenciált az újoncteszten. Az orosz-izraeli pilóta a DS-Penske monoposztót a második helyre tette mind a 300 kW-os, mind a 350 kW-os kategóriában.”

A versenynap folyamán megerősítés

A kvalifikáción a „JEV” ismét a legjobb időt érte el, és az A csoport első helyét szerezte meg. Vandoorne-nak nem volt szerencséje a repülő körével, és nem tudta kvalifikálni magát a negyeddöntőbe. Vergne továbbra is érinthetetlennek tűnt a párharcokban, és könnyedén maga mögött hagyta Max Günther Maseratiját.

Az elődöntőben Pascal Wehrlein Porschéja nem volt ellenfele a DS Automobiles monopostójának. A döntőben a JEV Mitch Evans-szel került szembe, akinek Jaguárja szintén a szezon egyik leggyorsabb autója volt. Evans mindössze egy tizedmásodperccel szerezte meg a pole pozíciót a francia DS Penske előtt.

Egy ilyen erős első sorral és Wehrlein Porschéjával közvetlenül mögötte izgalmasnak ígérkezett a verseny. Ezen az állandó versenypályán, ahol a leghosszabb egyenes egy sikánban végződik, nagyon fontos az energiastratégia. Ezt mindenki tudja, és a szimulátoros edzéseken megjósolta, ez egy macska-egér játék. Arról szól, hogy az élen maradjunk, de ne merítsük le túlságosan az akkumulátorokat, kockáztatva, hogy nem tudjuk tartani a tempót a célig.

Vergne nagyon meggyőző volt ebből a szempontból, energikus ügyességgel kormányozta a hajóját – vagy inkább az együlésesét -, ami lehetővé tette számára, hogy kontrollálja a pozícióját. Az utolsó körökbe érve a francia még mindig versenyben volt a győzelemért. A célvonalon harmadikként haladt át, de egy 5 másodperces büntetés után (egy később sokat vitatott ütközésben való részvétel miatt) a hatodik helyre sorolták. Stoffel Vandoorne a nyolcadik helyen újabb négy pontot szerzett a DS Penske számára

Vasárnap a Formula E világbajnokság versenyzői ismét rajthoz állnak a hétvége második futamán (rajt 15:03-kor).

Átláthatósági közlemény: Ez a cikk a DS Automobiles gyártási költségtámogatásának segítségével készült. A DS nem volt befolyással a cikk tartalmára