csütörtök, május 16, 2024
HomeFootballFélelmetes ellenfél Bodö/Glimt: A Roma ismét kikapott Norvégiában

Félelmetes ellenfél Bodö/Glimt: A Roma ismét kikapott Norvégiában

Az FK Bodö/Glimt igazi félelmetes ellenféllé fejlődik az AS Roma számára az Európa Konferencia Ligában. A negyeddöntő első mérkőzésén elszenvedett 1:2 után egyértelmű volt, hogy a Roma a norvég bajnok ellen a harmadik meccsen sem fog nyerni.

Az AS Romának Norvégiába kellett utaznia az Európa Konferencia Liga negyeddöntőjének első mérkőzésén, hogy a Bodö/Glimt ellenfele legyen – ismét. A Roma számára nem valószínű, hogy jó emlékek maradtak volna a csoportkörös összecsapásról. Az első mérkőzésen José Mourinho B-csapata 6-1-es vereséget szenvedett, a visszavágón pedig a Giallorossi nem jutott tovább a 2-2-es hazai döntetlennél.

A harmadik találkozójukon a norvég bajnok ismét nagyon kellemetlen ellenfélnek bizonyult. A hazaiak védekezésben többnyire stabilak voltak, és támadásban is éreztették a jelenlétüket időről időre. Az első félidő legjobb lehetőségét Saltnes hagyta ki, aki csak a kapu külső oldalát találta el (13. perc).

Pellegrini egy erőteljes találattal 1:0

A Roma számára sok minden darabos volt, ritkán mentek gyorsan előre – de amikor igen, az veszélyes volt. Ábrahám egy technikailag szép labdaszerzés után, többek között egy sima csavarás után a remekül reagáló Haidik kapuson (37.) bukott el. A kapust aztán még a szünet előtt legyőzték a következő gyors támadással: Mkhitaryan engedte be Pellegrinit a büntetőterületre, a kapitány pedig éles szögből a léc alá helyezte a labdát (43. perc).

Saltnes lövése az egyenlítő gólt eredményezi

Az

Roma a vezetés megszerzése után sem tett többet a kelleténél, és a passzivitásukért megbűnhődött. Wembangomo távoli lövését Saltnes az alsó sarkával hárította, Rui Patricio pedig nem tudott elég gyorsan irányt váltani – az egyenlítő gól (55.).

Félelmek Bodö/Glimt

A záró szakaszban a Giallorossi újabb sebességi fokozatba kapcsolt, bár minimálisan magasabbra. Pellegrini legalább mentésre kényszerítette Haikinit (71.). Összességében a Roma túlságosan nehézkesen játszott, sok mindent a véletlenre bíztak, védekezésben pedig figyelmetlenségek csúsztak be – és ezt Bodö/Glimt ki is használta.

Pellegrino jobbról küldött szabadrúgást az első kapufára, ahol Vetlesen szabadon fejelhetett, de a csereként beállt Vina a saját hálójába terelte a labdát (89.). A Roma így a Bodö/Glimt elleni harmadik mérkőzésen a második vereségét könyvelte el a jelenlegi bajnokságban – és a jelek szerint új félelmetes ellenfelet kapott.

A negyedik győzelmi kísérletre, amely szintén szükséges az elődöntőbe jutáshoz, a jövő csütörtöki (21 óra) visszavágón kerül sor. Előtte a Roma a Serie A utolsó helyén álló Salernitana csapatát fogadja (vasárnap, 18 óra).