четвъртък, май 16, 2024
HomeFootballСтрашен опонент Bodö/Glimt: Рома отново загуби в Норвегия

Страшен опонент Bodö/Glimt: Рома отново загуби в Норвегия

FK Bodö/Glimt се превръща в истински противник, който всява страх в AS Roma в Лига Европа. След 1:2 в първия четвъртфинален мач беше ясно, че Рома няма да спечели и третия мач срещу шампионите на Норвегия.

AS Roma трябваше да отиде в Норвегия в първия четвъртфинален мач от Конферентната лига на Европа, за да се изправи срещу Bodö/Glimt – отново. Спомените на Рома от сблъсъка в груповата фаза едва ли са били добри. В първия мач „Б“ отборът на Жозе Моуриньо загуби с 6:1, а във втория мач „джалоросите“ не успяха да стигнат по-далеч от равенството 2:2 у дома.

В третата си среща шампионите на Норвегия отново се оказаха много неприятен съперник. Домакините се защитаваха стабилно през по-голямата част от времето и от време на време се опитваха да атакуват. Най-добрият шанс през първото полувреме бе пропуснат от Солтнес, който уцели само външната страна на мрежата (13-та минута).

Pellegrini с мощен удар за 1:0

Много неща бяха на парче за Рома, те рядко излизаха бързо напред – но когато го правеха, беше опасно. Абрахам не успя да се справи след технично прехвърляне на топката, включващо плавно завъртане към блестящо реагиралия страж Хайдик (37 г.). След това вратарят беше преодолян преди почивката при следващата бърза атака: Мхитарян остави Пелегрини да навлезе в наказателното поле и капитанът от остър ъгъл прати топката под напречната греда (43-ата минута).

Салтнес вкарва за изравнителния гол

Рома не направи нищо повече от необходимото, след като поведе, и беше наказан за пасивността си. Ударът на Уембангомо от дистанция беше отразен от Солтнес с долната част на гърба му и Руи Патрисио не успя да смени посоката достатъчно бързо – изравнителният гол (55.).

Fears Bodö/Glimt

В заключителната фаза „джалоросите“ превключиха на друга предавка, макар и минимално по-висока. Пелегрини поне принуди Хайкин да спасява (71-ва минута). Като цяло Рома беше твърде тромава, много неща бяха оставени на случайността, а в защита се прокрадна невнимание – и Бодо/Глимт се възползваха от това.

Пелегрино изпрати свободен удар отдясно към първата греда, където Ветлесен бе свободен да стреля с глава, но резервата Вина отклони топката в собствената си врата (89). По този начин Рома допусна второ поражение в третия си мач в настоящото състезание срещу Bodö/Glimt – и очевидно има нов страшен съперник.

Четвъртият опит за победа, която е необходима и за достигане на полуфиналите, ще бъде направен във втория мач следващия четвъртък (21:00 ч.). Преди това Рома ще бъде домакин на най-нискоразредния отбор в Серия А – Салернитана (неделя, 18:00 ч.).