szerda, április 24, 2024
HomeBasketballEgyenlítés a South Beachen A Celtics visszavág

Egyenlítés a South Beachen A Celtics visszavág

A Boston Celtics lenyűgöző módon váltotta be a Miami Heat elleni keleti döntő második mérkőzésén a favorit szerepét. Most az állás 1-1.

A rekordbajnok Boston Celtics visszavágott a Miami Heat elleni kemény vereségért, és egyenlített a második mérkőzésen. Jayson Tatum & Co. egyértelműen nyert 127:102 -vel South Beachen, és most önbizalommal telve utazik haza, ahol a harmadik és a negyedik mérkőzésre kerül sor.

Két nappal azután, hogy 107-118-as hátrányba került a Celtics, amikor a harmadik negyedben 14-39-es hátrányba került, és már nem tudott talpra állni, a második meccs nagy részében a csapat irányította a játékot. A második negyedtől kezdve a Boston legalább tízpontos előnyre tett szert, és a záró negyedben időnként 34 pontra növelte a puffert.

Smart és Horford jól teljesít

A Celticsnek jót tett a visszatérő Marcus Smart és Al Horford, akik sérülés, illetve pozitív koronateszt miatt kihagyták a kedd esti összecsapást. Smart 24 ponttal, 12 assziszttal és kilenc lepattanóval zárt, és Horfordhoz hasonlóan egy blokkal is segített. „Rosszul éreztem magam, hogy nem lehettem ott a csapattársaim mellett, és nem mehettem velük csatába, de szükségem volt a regenerálódásra” – mondta Smart az amerikai televízióban. „Tudjuk, mire lesz szükség. Mindenre szükség lesz.” Jayson Tatum 27 pontot szerzett a Celticsnél, míg Jaylen Brown 24-et.

A mérkőzés legjobb pontszerzője a Heat főszereplője, Jimmy Butler volt 29 ponttal. Daniel Theis a záró negyed közepéig nem lépett pályára a Celticsnél, hat perc alatt egy zsákolást jegyzett.