петък, април 19, 2024
HomeBasketballИзравнително попадение на Южния плаж Селтикс отвръщат на удара

Изравнително попадение на Южния плаж Селтикс отвръщат на удара

Бостън Селтикс оправдаха по впечатляващ начин ролята си на фаворити във втория мач от финалната серия на Изток срещу Маями Хийт. Сега резултатът е 1:1.

Шампионът на рекордите Бостън Селтикс се възстанови добре от чувствителното поражение на старта срещу Маями Хийт и изравни резултата във втория мач. Джейсън Тейтъм & Co. спечели ясно със 127:102 на Саут Бийч и сега пътува с пълна увереност обратно у дома, където ще се играят трети и четвърти мач.

Два дни след като загубиха със 107:118 в началото на мача, когато Селтикс паднаха с 14:39 в третата четвърт и така и не се съвзеха, отборът контролираше положението през по-голямата част от втория мач. От втората четвърт нататък Бостън имаше поне десет точки преднина, а в последната четвърт на моменти увеличаваше разликата до 34 точки.

Smart и Horford се справят добре

Селтикс се възползваха от завръщането на редовните си играчи Маркъс Смарт и Ал Хорфорд, които пропуснаха двубоя във вторник поради контузия и положителен коронационен тест. Смарт завърши с 24 точки, 12 асистенции и 9 борби и също като Хорфорд помогна с един блок. „Чувствах се зле, че не мога да бъда до съотборниците си и да се бия с тях, но имах нужда да се възстановя“, каза Смарт по американската телевизия. „Знаем какво ще ни е необходимо. Ще е необходимо всичко.“ Джейсън Тейтъм записа 27 точки за Селтикс, а Джейлън Браун – 24.

Най-добрият реализатор в мача беше героят на Heat Джими Бътлър с 29 точки. Даниел Тайс се появи на терена за Селтикс едва в средата на последната четвърт, като записа една забивка за шест минути.