vasárnap, április 28, 2024
HomeSerie ADupla csomag! Thuram két nagyszerű kombinációt egészít ki

Dupla csomag! Thuram két nagyszerű kombinációt egészít ki

A listavezető Inter Milan szombaton ismét megmutatta klasszisát. A Nerazzurri a szünetben hátrányban volt az AS Roma otthonában, de Thuram két góljának köszönhetően megfordította a mérkőzést

Mióta Daniele De Rossi átvette a Roma irányítását, nagyon jól mennek a dolgok. A Cagliari elleni 4-0-s győzelem volt az új edző harmadik bajnoki győzelme zsinórban.

De természetesen az Inter is nagyon jó formában van. A listavezető nemrég 1-0-s hazai győzelmet ünnepelhetett a Juve elleni csúcsmeccsen, és mostanra már a legutóbbi négy bajnoki meccsét megnyerte, közte egy Supercopa-győzelemmel. Sőt, a Nerazzurri az idei szezonban 22 meccsen mindössze egyszer kapott ki (18 győzelem, három döntetlen).

Róma fordít az Inter ellen

Alig kezdődött el a mérkőzés, amikor a hazaiak kialakították az első lehetőséget, de Sommer a jobb felső sarokból védte El Shaarawy lövését (1.). A találkozó ezt követően kiegyenlítődött, mindkét csapat figyelt egymásra. Majd egy felállt labda után egy topcsapat stílusában az Inter volt a helyén: Lukaku tisztázott a bal oldalon a büntetőterületre, ahol Acerbi gyorsan kapcsolt és a jobb sarokba fejelt (17′). A gól még a VAR közbelépése után is állt, mivel Thuram offside volt, de nem igazán akadályozta Rui Patricio kapust.

A Romának ezután kellett néhány perc, de aztán egy kontra után visszajött: Pellegrini szabadrúgása után az Inter hátvédje szem elől tévesztette Mancinit, aki befejelte az egyenlítő találatot (28′). A szünetben tehát döntetlennek tűnt a találkozó, de aztán a házigazdák villámgyorsan ismét kontráztak. Pellegrini vezette a labdát, majd a bal oldalon El Shaarawyhoz játszotta ki. A befejezése átcsúszott a lábtörlőn, és a jobb belső kapufáról a kapuba vágódott (44′).

Thuram kétszer is betalál

A rómaiak előnye azonban nem tartott sokáig. Közvetlenül a szünet után az Inter remekül kombinált az egyenlítésért: Barella találta meg Darmiant a jobb oldalon, akinek éles keresztlabdáját Thuram közelről a hálóba fejelte (49′). A listavezetők most már a csúcson voltak, és igazán szép futballt játszottak. Dimarco és Mkhitaryan révén a labda ismét az ötösön belülre került Thuramhoz, aki befejezte a bravúrt és megfordította a meccset (56′). A Roma most már egyértelműen fölényben volt, és szerencséjük volt, hogy nem lett 2:4, Pavard csak a kapufát találta el (58′).

A szünet után a Roma nagyon küzdött az Inter erős védelme ellen. A hazaiaknak azonban volt egy igazán jó esélyük az egyenlítésre: Lukaku egy hosszú labda után a kapu elé került, de Sommer lecsente a csatár lábáról a labdát (70′). Ezt leszámítva a vendégek mindent tisztán védekeztek, nem hagytak mást, és nem sokkal a vége előtt Bastoni révén betetőzték a találkozót (90.+3). Ez volt az Inter 19. győzelme a szezonban.

A Romára csütörtökön (18:45) az Európa Ligában vár kihívás, a kiütéses rájátszás első mérkőzésén a Feyenoord Rotterdam otthonában lép pályára. A Nerazzurri számára viszont jövő pénteken (21:00) az US Salernitana elleni hazai mérkőzéssel folytatódik a küzdelem