hétfő, május 13, 2024
HomeBasketballCrailsheim meglepetést okoz a rajtnál: az Ulm nehezen nyert a tabella utolsó...

Crailsheim meglepetést okoz a rajtnál: az Ulm nehezen nyert a tabella utolsó helyezettje ellen

A bajnok Ulm számára a Crailsheim elleni hazai mérkőzés arról szólt, hogy tartsa a lépést a Chemnitzszel – ami sikerült is, bár kevés önbizalommal. Kicsit lejjebb a tabellán a Bamberg Baskets legyőzte a Braunschweig Lions-t

A német bajnok ratiopharm Ulm nehezen nyert a kiesőjelölt Hakro Merlins Crailsheim ellen. A címvédő 94:87-re (48:47) diadalmaskodott a tabella utolsó helyén álló klub ellen csak az utolsó negyedben szombaton. Karim Jallow volt az Ulm legjobb pontszerzője 26 ponttal.

Az Ulm szezonbeli nyolcadik győzelmét követően továbbra is vezeti a tabellát, míg a Crailsheim mindössze egy sikert tudhat magáénak. A mérkőzés már a kezdetektől fogva nem volt egyértelmű. A Crailsheim az első negyedben meglepte a hazaiakat. Az esélytelenebbek tíz perc után 29:25-re vezettek. Bár Anton Gavel vezetőedző csapata a nagyszünetre meg tudta fordítani a hátrányt (48:47), ez nem hozott megnyugvást és biztonságot a bajnoknak – épp ellenkezőleg.

A kiesőjelöltek egy jó harmadik negyed után egypontos előnnyel mentek a záró játékrészre (21:19). A kedvencek csak ott mutatták meg klasszisukat és szerezték meg a győzelmet.

Közben a korábbi sorozatbajnok Bamberg Baskets 92:78-ra (41:41) verte a Löwen Braunschweiget. Zach Copeland 27 ponttal emelkedett ki. A Rostock Seawolves a BG Göttingen elleni hazai mérkőzésen fordított a tabella alján, és szezonbeli harmadik győzelmének (96:92) köszönhetően óvatosan a középmezőnyt célozza meg (