неделя, май 12, 2024
HomeBasketballCrailsheim изненадва още в началото: Улм печели с трудност срещу дъното на...

Crailsheim изненадва още в началото: Улм печели с трудност срещу дъното на таблицата

За шампионите от Улм домакинският мач с Крайлсхайм беше с цел да не изостават от Кемниц – което се получи, макар и с малко увереност. Малко по-надолу в таблицата Бамберг Баскетс победи Брауншвайг Лъвове

Шампионите на Германия ratiopharm Ulm спечелиха трудно срещу кандидатите за изпадане Hakro Merlins Crailsheim

Защитаващите титлата си шампиони надделяха едва в последната четвърт срещу клуба от дъното на таблицата с 94:87 (48:47) в събота. Карим Жалоу беше най-добрият реализатор на Улм с 26 точки.

Улм остава на върха в таблицата след осмата си победа за сезона, докато Крейлсхайм има само един успех на сметката си. Двубоят не беше еднозначен от самото начало. Крайлсхайм изненада домакините през първата четвърт. След десет минути аутсайдерът водеше с 29:25. Въпреки че отборът на старши треньора Антон Гавел успя да обърне дефицита до почивката (48:47), това не донесе на шампионите спокойствие и сигурност – напротив.

Кандидатите за изпадане влязоха в последния период с преднина от една точка след добра трета четвърт (21:19). Едва там фаворитите показаха класата си и извоюваха победата.

Междувременно бившите шампиони в серията Бамберг Баскетс победиха Льовен Брауншвайг с 92:78 (41:41). Зак Копланд се отличи с 27 точки. Морските вълци от Рощок обърнаха домакинския си мач срещу намиращия се в подножието на таблицата BG Гьотинген и сега предпазливо се стремят към средата на таблицата благодарение на третата си победа за сезона (96:92).