csütörtök, május 2, 2024
HomePremier LeagueCharlton-emlékezet és Haaland bravúrja: a ManCity egyértelmű győztes az Old Traffordon

A Sir Bobby Charltontól búcsúzva a Manchester United keserű vereséget szenvedett az Old Trafford otthonában. A Vörös Ördögök szinte esélytelenek voltak a ManCity elleni 3-0-s derbin

Az első manchesteri derbin a tavalyi FA-kupa-döntő óta, amelyet a ManCity nyert meg 2-1-re, egy név szerepelt: Sir Bobby Charlton. Az angol ikon és a Manchester United klublegendája alig több mint egy héttel az összecsapás előtt hunyt el, és a Vörös Ördögök első hazai mérkőzésén állt a középpontban halála óta. Mindkét manchesteri csapat ünnepséggel emlékezett meg az 1966-os világbajnokság győzteséről, aki a rivalizáláson túl a futballőrületben is egyesítette a várost.

Maguire a vonalon – Haaland a helyéről

A pályán az Skyblues valamivel többet birtokolta a labdát, de megengedtek maguknak néhány szokatlan hibát, főleg az első percekben. Az átmeneti pillanatokban leselkedő Vörös Ördögök azonban nem használták ki ezeket. Ehelyett Pep Guardiola, aki a Young Boys Bern elleni 3:1-es vereséget követően a kezdő tizenegyének felét lecserélte az élvonalban, majdnem megszerezte a vezetést védenceinek. Onana előbb Foden, majd Haaland elől mentett, mielőtt Maguire tisztázott volna a vonalról (8. perc).

Egy jó negyedórával később a Vörös Ördögök kapusa is vereséget szenvedett. Haaland a leshatárról rohamozta meg a kameruni játékost (26.), miután Paul Tierney VAR-bíró felhívta a figyelmet Höjlund Rodri megállítására. Egy hiba, amit a dán nem sokkal később majdnem jóvá is tett. A döntő pillanatban azonban megbotlott, és csak Bruno Fernandesre tudta fektetni, aki mellé lőtt (31.).

Haaland bravúr második próbálkozásra

Az első félidő hosszabbításában aztán igazán elvadultak a dolgok. Előbb a United állt az egyenlítés szélén, de McTominay nem találta meg Edersont (45.+1), majd Haaland hagyta ki a legjobb esélyt a bravúrra. Bernardo Silva finom löketét közelről túlságosan középre bólintotta a mezőnyben, és nem tudta legyőzni Onanát, aki remekül reagált, így maradt a 0:1 a hazaiak javára (45.+5).

A szünet után Erik ten Hag, aki az FC Koppenhága elleni 1-0-s Bajnokok Ligája-győzelem óta háromszor változtatott a Vörös Ördögök kezdő tizenegyén, Mountot hozta be Amrabat helyett. De ismét Haaland volt az, aki az akciókat biztosította. A csatár a szünet előttihez hasonló helyzetben esélyt sem adott Onanának, és második nekifutásra bevette a bravúrt (49.), amit Grealish újabb próbálkozása követett (57.).

Foden dönt

A Polgárok most már tetszés szerint uralták az akciókat, és fölényesen diktálták a játékot, de nem erőltették gőzerővel a harmadik gólt. Csak miután Rashford a semmiből centiméterekkel maradt le a csatlakozásról (69.), húztak fel ismét a vendégek, és rögtön a hajrában megszerezték Haalandot, akivel szemben Onana egy magánpárbajban 2:2-re alakította az állást (71.).

A kapusnak azonban még egyszer ki kellett vennie a labdát a hálóból. Haaland keresztlabdája után Fodennek már csak a lábát kellett kitartania, hogy megpecsételje a 3:0-s végeredményt (80.).

A Manchester United szerdán (21.15) hazai pályán a Newcastle Uniteddel csap össze a Ligakupában. A Manchester City ebben a kiírásban nem tudta legyőzni a Szarkákat, így csak jövő hétvégén lesz újabb kihívója. Akkor a háromszoros győztes Bournemouth-t fogadja (szombat, 16.00).