петък, май 10, 2024
HomePremier LeagueСпомен за Чарлтън и гривна на Хааланд: МанСити победи на "Олд Трафорд

Спомен за Чарлтън и гривна на Хааланд: МанСити победи на „Олд Трафорд

Като се сбогуваха със сър Боби Чарлтън, Манчестър Юнайтед претърпяха горчиво поражение у дома на „Олд Трафорд“. Червените дяволи бяха почти без шансове в дербито с МанСити, загубено с 3:0.

Първото манчестърско дерби след финала за Купата на Англия през миналия сезон, който МанСити спечели с 2:1, включваше едно име: Сър Боби Чарлтън. Английската икона и клубна легенда на Манчестър Юнайтед почина малко повече от седмица преди сблъсъка и зае централно място в първия домакински мач на „червените дяволи“ след кончината си. Двата отбора от Манчестър проведоха церемония в памет на носителя на Световната купа през 1966 г., който обедини града във футболната му лудост отвъд съперничеството.

Магуайър на линията – Хааланд от бялата точка

На терена Skyblues владееха малко повече топката, но си позволиха няколко необичайни грешки, особено в началните минути. Червените дяволи, които дебнеха в преходните моменти, обаче не се възползваха от тях. Вместо това Пеп Гуардиола, който бе сменил половината от стартовата си единайсеторка след поражението с 3:1 от Йънг Бойс Берн в горната част на таблицата, видя как подопечните му почти поведоха. Онана спаси удари на Фоден, а след това и на Хааланд, преди Магуайър да изчисти топката от голлинията (8-а минута).

Добър четвърт час по-късно вратарят на „червените дяволи“ беше преодолян. Хааланд заряза камерунеца от бялата точка (26-та минута), след като съдията от VAR Пол Тиърни беше обърнал внимание на спирането на Хьойлунд на Родри. Грешка, която датчанинът почти компенсира малко по-късно. Но той се спъна в решаващия момент и можеше само да заложи на Бруно Фернандес, който пропусна (31-ви).

Галанд се разписа при втория опит

В продълженията на първото полувреме нещата станаха наистина диви. Първо Юнайтед беше на косъм от изравняване, но МакТоминей не успя да намери Едерсон (45.+1), а след това Хааланд пропусна най-добрия шанс за гол. Той засече с глава прекрасен шут на Бернардо Силва от близка дистанция твърде централно в наказателното поле и не успя да преодолее Онана, който реагира отлично, за да запази резултата 0:1 за домакините (45.+5).

След почивката Ерик тен Хаг, който бе направил три промени в стартовата единайсеторка на „червените дяволи“ след победата с 1:0 над ФК Копенхаген в Шампионската лига, вкара Маунт за Амрабат. Но Хааланд беше този, който отново предостави възможност за действие. Нападателят не даде никакъв шанс на Онана в идентична ситуация като преди почивката и от втория опит се разписа (49-и), след което Грилиш направи още един опит (57-и).

Фоден ще реши

Сега „гражданите“ доминираха в действията и диктуваха играта по властен начин, но без да налагат третия гол с някаква сила. Едва след като Рашфорд се размина със сантиметри от връзката от нищото (69.), гостите отново се дръпнаха и бързо вкараха Хааланд, срещу когото Онана направи 2:2 в частен двубой (71.).

Вратарят обаче все пак трябваше да извади топката от мрежата веднъж. След центриране на Хааланд Фоден трябваше само да протегне крак, за да подпечата крайния резултат 3:0 (80.).

Манчестър Юнайтед се изправя срещу Нюкасъл Юнайтед у дома в мача за Купата на Лигата в сряда (21.15 ч.). Манчестър Сити не успя да победи Магьосниците в това състезание и следователно няма да бъде предизвикан отново до следващия уикенд. След това тройните победители посрещат Борнемут (събота, 16.00 ч.).