szombat, április 27, 2024
HomeFootballCamavinga mellé lő, Pavard beállítja a pályát: Franciaország legyőzte Skóciát

Camavinga mellé lő, Pavard beállítja a pályát: Franciaország legyőzte Skóciát

Franciaország 4-1-re nyert a Skócia elleni tesztmérkőzésen. A világbajnoki második helyezett egy Camavinga-hiba után hátrányba került, de aztán Pavard jött be.

Franciaországot pár napja kihívták az Európa-bajnoki selejtezőkön, és a Hollandiában aratott 2-1-es győzelemmel lefoglalták a jegyüket a 2024-es németországi EURO-ra. Didier Deschamps szövetségi edző négy változtatást eszközölt az amszterdami teljesítményhez képest: Pavard, Camavinga, Dembelé és Giroud kezdett Lucas Hernandez, Rabiot, Coman és Kolo Muani helyett.

Skóciát is kihívták az Európa-bajnoki selejtezőkön, de a bravúrok 2024-es EURO-részvétele már a spanyolországi csúcsmeccsen elszenvedett 0:2 előtt biztos volt. Steve Clarke szövetségi edző végigforgatta a kezdő tizenegyet, csak Hendry, McKenna és McTominay maradt.

A mérkőzést Daniel Siebert kezdte a rövid időn belül visszalépő Tobias Stieler helyett. Meglehetősen nehézkes volt a kezdés, hibákkal mindkét oldalon. A legnagyobb hiba aztán a skótok vezetéséhez vezetett: Camavinga tulajdonképpen a saját büntetőterületen belül irányította a labdát, elég hely, idő és lehetőség volt. Ám a Real profija pont Gilmour lábába játszotta a labdát, aki megköszönte neki a 0:1-et (11.).

Franciaországnak azonban megvoltak a megfelelő válaszai Pavard személyében. Előbb Griezmann szögletét fejelte be a Bayern-szakember (16.), majd Mbappé remek beadása után ismét kéznél volt (24.). Mbappé aztán egy lendületes első félidőben a szünetben 3-1-re alakította az állást a pontrúgásból (41.).

Két alumíniumgól – Coman lőtte a végeredményt

A második félidő jóval kevésbé volt látványos, mint az első. Sokáig nem történt sok minden, csak negyedóra elteltével Mbappé lépett előre egy biciklirúgással, de nem talált célba (60.). Franciaország már nem játszott olyan céltudatosan, de még mindig mindent kézben tartott.

A 70. percben az „Equipe tricolore” 4:1-re növelte az előnyt. A korábbi Gladbach-játékos Thuram tört be a bal oldalon, és befelé passzolt. Griezmann néhány méterről a keresztlécet találta el, a Bayern játékosa, Coman pedig a jóval nehezebb lepattanót bravúrral értékesítette.

Skócia keményen próbálkozott, és időnként egyenletes volt a játék, de támadásban hiányzott az átütő erő. Brown a 76. percben egy távoli próbálkozással tette próbára Maignant, de Maignannak nyújtózkodnia kellett, hogy szögletre hárítsa a lövést. A 85. percben pedig Armstrongnak és Brownnak volt ismét két jó lehetősége, de Maignan kéznél volt, hogy hárítsa őket.

De a franciáknak is voltak lehetőségei az ötödik gólra: Thuram a 82. percben egy Coman-középre lőtt labdát a keresztlécre kergette, Coman két perccel később egy távoli lövéssel nem talált be Clarkon. Így maradt a megérdemelt 4:1 Franciaország számára.