hétfő, április 29, 2024
HomePremier LeagueA Spurs győzelme a Newcastle ellen új rekordot állít fel Conte alatt

A Spurs győzelme a Newcastle ellen új rekordot állít fel Conte alatt

A Tottenham Hotspurs végre következetességet mutat az európai helyekért folytatott versenyfutásban. A Newcastle elleni 5-1-es győzelem volt a harmadik egymás utáni győzelmük – ez rekord Antonio Conte edző alatt.

Az elejétől kezdve a várt játék volt: a vendégek mélyen a saját térfelükre húzódtak vissza, és hagyták a labdát a Spursnek. A londoniak azonban nem használták ki a sok játékrészüket. Kane (15.) és Son (29.) két távoli lövésén kívül nem sok minden történt az első félidőben.

Davies gyorsan egyenlít

Az első félidő záró szakaszában kezdtek el eldurvulni a dolgok. Eleinte a Szarkák, akik igazán nem vettek részt a támadásban, eredményesnek mutatkoztak. A vendégek éltek az első lehetőséggel, hogy megszerezzék a vezetést: Schär egy szabadrúgást a kapu széléről fejelt a háló sarkába – Lloris nem nézett ki jól, amikor a gólt beadta (39.). Mivel azonban a Tottenham továbbra sem tudott sokat alkotni a játékból, egy standard adta meg a gyors választ. Son második keresztlabdáját Davies bólintotta a hálóba, így 1-1 lett (43.) – ezzel az eredménnyel vonulhattunk a szünetre.

Antonio Conte úgy tűnt, megtalálta a megfelelő szavakat az öltözőben. A második félidőt a Spurs mintha felszabadultan kezdte volna, és nem sokkal a szünet után megfordította a mérkőzést. Doherty egy Kane-keresztpassz után egy repülő fejesgóllal alakította ki a 2-1-es végeredményt (48.). De még keservesebbé vált a vendégek számára: Mindössze hat perccel később Son Kane és Kulusevski jó kombinációja után 3:1-re alakította az állást.

Emerson Royal és Bergwijn állította be a végeredményt

A kétgólos előny nyilvánvalóan nem volt elég a hazaiaknak – a Tottenham nyomott a következő gólért, de szerencséje volt, hogy egy Bentancur-szabadítás nem a saját hálójában kötött ki (59.). Ez maradt a vendégek egyetlen gólja a második félidőben.

Ezután minden a Szarkák kapusának, Dubravkának az irányába ment, akinek a 63. percben negyedszer kellett kiszednie a labdát a saját kapujából. Emerson Royal egy Doherty keresztlabdát váltott gólra és tisztázott.

Miközben a vendégek még a bekapott góllal küszködtek, Son majdnem 5:1-re növelte az előnyt. A dél-koreai azonban szabadon a kapu mellé tette a labdát (64.). A csereként beálló Bergwijn a záró szakaszban jobban teljesített – a holland egy Dubravkával való egy az egyben helyzetben is megőrizte hidegvérét, és megszerezte az 5:1-es végeredményt (83.).

A győzelem egyben az első volt a Spurs számára Conte vezetőedző irányítása alatt, hiszen a Tottenham először nyert három mérkőzést egymás után az olasz irányítása alatt. A sorozat átmenetileg a negyedik helyre emeli a Spurst. A holnap este a Crystal Palace ellen játszó FC Arsenal azonban egy döntetlennel visszaugorhat a Bajnokok Ligájába. A Newcastle ezzel szemben sorozatban harmadik vereségét szenvedte el. Ennek ellenére a hátrány az első kiesőhelyhez képest továbbra is kilenc pont

A Newcastle számára pénteken a Wolverhampton Wanderers ellen folytatódik (21:00). A Spurs egy nappal később (18.30) az Aston Villát fogadja Birminghamben.