szerda, május 15, 2024
HomeNBABorzalmas kezdés, 31 pontos visszatérés és vad thriller: a Mavs elveszítette a...

Borzalmas kezdés, 31 pontos visszatérés és vad thriller: a Mavs elveszítette a 4. meccset

A Dallas Mavericks egy hajszálon múlott a történelmi visszatérés – de végül elveszítette a 4. meccset. A Los Angeles Clippers egy vad meccsen 116:111-es győzelemnek köszönhetően kiegyenlítette a sorozatot

Úgy tűnt, mintha a Dallas Mavericksnek teljesen rossz napja lett volna. A Clippers elleni első körös sorozat negyedik mérkőzésén a hazaiaknak eleinte semmi sem ment támadásban. Az első negyedet több mint egyértelműen 16:39-re veszítették el, a Dallas az első tizenegy kísérletéből mindet kihagyta a hárompontos vonalról – a Clippers pedig forró volt, mint a csizma.

Paul George vezetésével szinte minden sikerült az angyalok városából érkező vendégeknek a meccs elején, ezt bizonyítja a 33 éves játékos 14, 15 és 16 pontját az első játékrészben elért, kézzel az arcába tartott nehéz hármasa, valamint Norman Powell távoli buzzer-beaterje az első negyed végén. Mindezt ráadásul Kawhi Leonard nélkül, aki sérülés miatt kénytelen volt kihagyni a találkozót.

Ez a minta folytatódott a második negyedben is, a Clippers egy szakaszban már 31 ponttal is vezetett. A Dallas végül a tizenkettedik kísérletben elsüllyesztette első hárompontosát, Kyrie Irving lángra kapott – és új életet lehelt a Mavsbe. Ez megalapozta a nagyszünet utáni visszatérést.

Dallas történelmi visszatérésen dolgozik

A Dallas most sokkal jobban védekezett, George alig volt tényező a második félidőben, a Mavs pedig fokozatosan dolgozott a visszatérésen. A harmadik negyed vége felé a hazaiak még -2-re is csökkentették a hátrányukat, sőt, még egy újabb visszaesés, amikor a záró etapban ismét kétszámjegyűre nőtt a L.A., sem tudta megingatni a Dallast: Doncic hárompontosa öt perccel a vége előtt tulajdonképpen újra kiegyenlítette az állást.

A véghajráig thriller maradt: James Harden a Clipperst juttatta előnyhöz, Irving a Dallasnak kontrázott – három védővel szemben dobott labdája két perccel a vége előtt a Mavsnek adta meg a vezetést. George hirtelen megint ott volt egy nehéz sarokhármassal, Harden pedig egy vajszínű floaterrel koronázta meg erős negyedik negyedét. A Dallas viszont kihagyott egy hárompontost, a L.A. pedig végül a büntetővonalról hozta haza a győzelmet.

Leonard hosszabb időre kidőlhet

Ezzel a Clippers körömrágós győzelmével kiegyenlítette a sorozatot (2:2). George 33 ponttal (7/10 hármas) csapata legjobbja volt Hardennel együtt, aki 33 pontjából 15-öt (12/17 mezőnyből) a negyedik negyedben szerzett. Irving 40 ponttal a Mavs legjobb embere volt, Doncic pedig tripla-duplát (29 pont, 10 assziszt, 10 lepattanó, de 1/9 hármas) gyűjtött. Maxi Kleber 22 perc alatt három ponttal és két lepattanóval járult hozzá a Mavshez, míg Daniel Theis nem játszott a Clippersnél.

Ha a Dallas a 31 pontos hátrányt győzelemre fordította volna, akkor a Mavs beállította volna a legnagyobb rájátszásbeli visszatérés rekordját. Ez éppen a Clippersé, miután 2019-ben a rájátszás első fordulójának második mérkőzésén 31 pontos hátrányból fordítottak a Golden State Warriors ellen.

A sorozat csütörtök este az 5. játékkal folytatódik, majd ismét Los Angelesben. A Clippersnek azonban lehet, hogy a sorozat hátralévő részében nélkülöznie kell Leonardot. A 32 éves játékosnak a jobb térdével vannak gondjai, amin már átesett egy műtéten. A Clippers vasárnap nyitva hagyta, hogy Leonard a következő napokban visszatérhet-e a pályára.