szombat, április 20, 2024
HomeLa LigaBár Benzema két büntetőt is kihagy: A Real veszi az akadályt Pamplona

Bár Benzema két büntetőt is kihagy: A Real veszi az akadályt Pamplona

A bajnoki cím a CA Osasuna 3-1-es legyőzése után minden eddiginél lehetetlenebbnek tűnik a Real Madrid számára. Egy érdekes párharcban Karim Benzema két büntetőt is kihagyott a blancóknak.

17 pont az előnye a városi rivális és címvédő Atletico előtt, 18 pont az ősrivális FC Barcelona előtt, amelynek még két meccse van – a Real Madrid közel áll egy újabb bajnoki címhez a CA Osasuna otthonában aratott 3-1-es idegenbeli győzelem után.

A Bajnokok Ligája-elődöntősök egy szórakoztató mérkőzés után nyertek, amelyen a hazaiak gólszerzője, Budimir (13.) gyorsan egalizált egy Alaba-gólt (12.) Benzema asszisztja után. Még nem telt el a nyitónegyedóra, amikor már 1-1 volt az állás a hangulatos „El Sadar”-ban. A horvát Budimirnak, aki egykor az FC St. Pauliban is játszott, ez volt zsinórban az ötödik mérkőzése, amelyen gólt szerzett. Alaba másodszorra szurkolt királyi mezben.

Az Osasuna szenvedélyesen küzdött, a Real diktálta az akciókat és jobban futballozott. Ez azonban csak másodpercekkel a szünet előtt vált kifizetődővé, amikor Marco Asensio a 2-1-es vezetést jelentő gólt tudta bevágni (45.). Nem sokkal később Alaba megsérült, és a szünet után már nem jött ki a katakombákból

Herrera koronázatlan hős lesz

Az izgalmas maradt, mert a házigazdák kapujában Sergio Herrera állt. A 28 éves játékos az 52. percben egy kézilabdát, az 59. percben pedig egy büntetőt hárított – Benzema mindkétszer hibázott, és akaratlanul is fokozta a hangulatot és a feszültséget.

Még a hosszabbítás mélyén, amikor a francia finoman kezdeményezte Ancelotti döntő ellentámadását. Lucas Vazquez végül célba érhetett (90.+6). A 71. percben lecserélt Toni Kroos is a pályán volt ekkor.

A bikaviadalok városában aratott idegenbeli győzelem után a királyiaknak már csak négy pontra van szükségük az utolsó öt mérkőzésből, hogy a klub történetének 35. bajnoki címét tökéletessé tegyék.