вторник, април 23, 2024
HomeLa LigaВъпреки че Бензема пропуска две дузпи: Реал преодолява препятствието Памплона

Въпреки че Бензема пропуска две дузпи: Реал преодолява препятствието Памплона

Шампионатът изглежда повече от невъзможен за Реал Мадрид след победата с 3:1 в Осасуна. В интересен двубой Карим Бензема пропусна две дузпи за „бланкос“.

17 точки пред градския съперник и носител на титлата Атлетико, 18 точки пред съперника Барселона, който все още има два мача преднина – Реал Мадрид е близо до нова шампионска титла след победата си с 3:1 като гост на КА Осасуна.

Полуфиналистите в Шампионската лига спечелиха след интересен мач, в който голмайсторът на домакините Будимир (13-и) бързо изравни гол на Алаба (12-и) след асистенция на Бензема. Още не беше изтекъл началният четвърт час, когато резултатът на атмосферния „Ел Садар“ вече беше 1:1. За хърватина Будимир, който някога е играл и за ФК Санкт Паули, това беше пети пореден мач с гол. Алаба ликува за втори път с фланелката на Кралския клуб.

Осасуна се бореше страстно, но Реал диктуваше действията и играеше по-добър футбол. Това обаче се отплати само секунди преди почивката, когато Марко Асенсио успя да вкара за 2:1 (45-ата минута). Малко по-късно Алаба се контузи и не излезе от катакомбите след почивката.

Херера става некоронован герой

Това остана вълнуващо, защото на вратата на домакините беше Серхио Ерера. 28-годишният играч спаси отлично дузпа за игра с ръка в 52-ата минута и дузпа в 59-ата минута – Бензема пропусна и двата пъти и неволно допринесе за атмосферата и напрежението.

До края на времето за спиране, когато французинът фино инициира решителната контраатака на Анчелоти. Лукас Васкес най-накрая бе допуснат до финала (90.+6). Тони Кроос, който беше заменен в 71-ата минута, също беше на терена в този момент.

След победата като гост в града на борбата с бикове кралските особи вече се нуждаят само от четири точки от последните пет мача, за да направят 35-ия шампионат в историята на клуба перфектен.