hétfő, április 29, 2024
HomePremier LeagueTuchel "vadnak látja a Chelsea-t, mint a madár" és önmagát kritizálja

Tuchel „vadnak látja a Chelsea-t, mint a madár” és önmagát kritizálja

A Chelsea FC 4-2-es hazai veresége az Arsenal ellen ismét sok kérdést vet fel. Thomas Tuchel tanácstalanul nézett ki a meccs után – és magát is hibáztatta.

Az FC Chelsea úgy tűnt, hogy formáját tekintve újra a világ tetején van, egy kisebb hullámvölgy után, a Brentford (1:4) és a Real Madrid (1:3) elleni hazai vereségek után az utóbbi időben három győzelmet aratott – de egyiket sem hazai közönség előtt. Szerda este a Kékek visszatértek a Stamford Bridge-re hazai pályán, de az FC Arsenal ellen ismét arcát mutatták, így Thomas Tuchel elégedetlenkedett.

Az ágyúsok ellen sok mindenen múlott. Az viszont már csak mellékes, hogy a Stamford Bridge-en a tömegkorlátozás miatt nem volt teltház, és csak a bérlet tulajdonosok és a vendégszurkolók jöhettek be. A kékekből hiányzott a megfelelő hozzáállás egy olyan ellenféllel szemben, akinek sokkal több volt a tét. „Azt hittük, hogy 80 százalékkal továbbjutunk, és nem tudom, miért” – mondta Tuchel a Sky mikrofonjánál, aki döbbentnek, sőt, tanácstalannak tűnt az elmúlt 90 perc miatt.

A húszszázalékos mutató hiányát hajmeresztő egyéni hibák tetézték, az Arsenalt meghívták a gólszerzésre. Előbb Andreas Christensen túlságosan rövid hátrapasszát büntette Eddie Nketiah, majd a második félidőben egy pofon a védelemben visszavette a vezetést az Ágyúsoknak. A mérkőzést Cesar Azpilicueta Bukayo Saka ellen elkövetett ügyetlen szabálytalansága zárta le. „A hat gólból ötöt mi magunk lőttünk. Nem emlékszem, hogy ebben a szezonban ilyen gólokat kaptunk volna” – hangzott Tuchel elmarasztaló ítélete.

„Olyan játékosokat kellett volna bevonni, akiknek még van mit bizonyítaniuk „

De a 48 éves játékos saját magát is felelősségre vonta, mondván, hogy sokáig babrált a felállással, de végül néhány esetben rossz személyzettel döntött. „A taktikai megoldások nem voltak optimálisak. Drámaian emlékeztetett a legutóbbi hazai meccsekre. Olyan játékosokat kellett volna pályára küldenem, akiknek talán még van mit bizonyítaniuk” – nem említett neveket Tuchel, de valószínűleg a védő Malang Sarrra, valamint a február 19. óta először a kezdőből játszó Romelu Lukakura gondolt.

Mindent egybevetve egy olyan teljesítményt eredményezett, amelyet Tuchel többször is „vad, mint a madár” -ként jellemzett, de amely egyelőre következmények nélkül marad a tabellán. A Chelsea úgy néz ki, hogy a harmadik helyen fejezi be a szezont, öt pontra a Tottenham és az Arsenal előtt, egy meccsel a vége előtt. A jelenlegi formájukkal azonban hazai közönségük előtt a Kékek nem lehetnek túlságosan magabiztosak, főleg, hogy vasárnap (15:00) a West Ham érkezik a Stamford Bridge-re.